Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınordu Belediyesi, 108 bin adet ücretsiz sebze fidesi dağıttı

BELEDİYE TARAFINDAN, TARIMSAL ÜRETİME VE ÜRETİCİYE DESTEK OLMAK ADINA BAŞLATILAN FİDE DAĞITIMI DEVAM EDİYOR. TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN MAHALLELERDE ÜCRETSİZ 52 BİN FİDE İLE BAŞLATILAN DAYANIŞMA PROJESİ, ÇİFTÇİLERİN TALEBİ ÜZERİNDE SÜRÜYOR. BU KAPSAMDA EKİPLER TARAFINDAN ŞUANA KADAR 52 FARKLI MAHALLEDE 108 BİN ADET SEBZE FİDESİ DAĞITILDI. ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITILAN SALATALIK, BİBER VE DOMATES FİDELERİ, ÜRETİCİLER DE MUTLU EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altınordu Belediyesi, 108 bin adet ücretsiz sebze fidesi dağıttı
115 views
30 Mayıs 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından, çiftçiye destek vermek adına başlatılan ücretsiz fide dağıtımı kapsamında, şuana kadar 52 mahallede 108 bin adet sebze fidesi dağıtıldı.

Belediye tarafından, tarımsal üretime ve üreticiye destek olmak adına başlatılan fide dağıtımı devam ediyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından mahallelerde ücretsiz 52 bin fide ile başlatılan dayanışma projesi, çiftçilerin talebi üzerinde sürüyor. Bu kapsamda ekipler tarafından şuana kadar 52 farklı mahallede 108 bin adet sebze fidesi dağıtıldı. Ücretsiz olarak dağıtılan salatalık, biber ve domates fideleri, üreticiler de mutlu ediyor.

Belediyenin yürüttüğü tarımsal çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, geçtiğimiz günlerde uzun yıllar Ordu’nun vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan 18 dönümlük araziye 15 bin lavanta dikerek şehre kazandırdıklarına dikkat çekti. Bunun yanında yine 52 bin fidanı toprakla buluşturarak şehri daha yeşil bir doğaya ve çevreye kavuşturmak için çalıştıklarının çizen Başkan Tören, “İnsanımızın yeniden daha çok toprak ve üretime yöneldiği bu dönemde bir farkındalık oluşturmak üretimi teşvik etmek ve üreticilerimizle, çiftçilerimizle dayanışma halinde olmak onlara katkı vermek adına ücretsiz sebze fidesi dağıtımlarını sürdürüyoruz. Mahallelerimizde hemşehrilerimiz bu uygulamamıza büyük bir ilgi gösteriyorlar. Çalışmamıza emek veren ekiplerimize, destek veren muhtarlarımıza ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Üreticilerimize çiftçilerimize bereketli bir üretim ve hasat sezonu diliyorum. Hemşehrilerimizle dayanışmamız ve onların yanında yer alan duruşumuz ile el birliği gönül birliği ile tüm sorunların üstesinden geleceğimize olan inancım tamdır. Şehrimizde her alanda güçlü bir üretim için güçlü bir motivasyonun vesilesi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Üreticiler ise fide dağıtımından memnun olduklarını belirttiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.