Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aşçı kurslarına kadınlardan büyük ilgi

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK VE SANAT EĞİTİM KURSLARI (ORMEK) TARAFINDAN AÇILAN “AŞÇI ÇIRAĞI VE AŞÇI YARDIMCILIĞI KURSU” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR. İLGİNİN YOĞUN OLDUĞU KURSLARDA KATILIMCILAR, BÜYÜKŞEHİR’E AİT PROFESYONEL MUTFAKLARDA HEM YEMEK KONUSUNDAKİ BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR HEM DE MESLEK SAHİBİ OLUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aşçı kurslarına kadınlardan büyük ilgi
189 views
23 Şubat 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (ORMEK) tarafından açılan “Aşçı Çırağı ve Aşçı Yardımcılığı Kursu” eğitimleri devam ediyor. İlginin yoğun olduğu kurslarda katılımcılar, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait profesyonel mutfaklarda hem yemek konusundaki becerilerini geliştiriyor, hem de meslek sahibi oluyor.

Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Toplumun her kesimine yönelik eğitimler veren ORMEK, açtığı kurslarla vatandaşlara meslek ve sanat eğitimi imkânı sunuyor.

Profesyonel mutfaklarında pratik eğitim

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan ORMEK kurslarında yiyecek ve içecek hizmetleri alanında istihdam imkanı sağlamak için açtığı Aşçı Çırağı ve Aşçı Yardımcılığı kurslarına ilgi yoğun oluyor. Uzman eğitmenlerin gözetiminde teorik eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’nin profesyonel mutfaklarında pratikte de birçok yeterlilik kazanıyor. Yöresel yemeklerden dünya mutfağına geniş bir yelpazede eğitim alan kursiyerler her alanda bilgi ediniyor.

Sertifika alan iş sahibi oluyor

Toplamda 6 ay sürecek eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Sertifika sahibi olan kursiyerler, konaklama ve ulaşım işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek-içecek ünitelerinde ve buna benzer birçok alanda çalışma imkanı bulacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.