Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bakan Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması: “İnşallah bu dönemi de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz”

“İNŞALLAH SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN ÖNERMİŞ OLDUĞU ÖNERİLERE HARFİYEN RİAYET EDEREK TÜM OKULLARIMIZDA NASIL BİRİNCİ DÖNEMDE 5 AY HİÇBİR KESİNTİYE UĞRAMADAN EĞİTİME DEVAM ETTİYSEK, İNŞALLAH BU DÖNEMİ DE YÜZ YÜZE EĞİTİME KARARLILIKLA UYARAK NİHAYETLENDİRECEĞİZ” DİYEN BAKAN ÖZER, “BU SÜRECE KATKILARINDAN DOLAYI TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. SÜRECİN BAŞARILI BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMESİ İÇİN TÜM ARKADAŞLARIMIZ SAHADA, BİZLER DE SAHADAYIZ. BU KAPSAMDA ORDU’DAYIZ. HEM BU SÜREÇTE ALINAN ÖNLEMLERİ TÜM ARKADAŞLARIMIZLA BİRLİKTE DEĞERLENDİRME İMKANIMIZ OLACAK, AYNI ZAMANDA ORDU’DAKİ EĞİTİMİN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI İLE İLGİLİ SÜREÇLERİ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEĞİZ. ORDU EĞİTİMDE, ÇOĞU İLİMİZE GÖRE ÇOK BAŞARILI BİR GRAFİK SERGİLİYOR, BU SÜREÇTE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM” İFADELERİNE YER VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakan Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması: “İnşallah bu dönemi de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz”
186 views
10 Şubat 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün itibariyle Türkiye genelindeki 850 bin dersliğin 434’ünde korona virüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirterek, “İnşallah bu dönemi de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geldi. İlk olarak, Ordu Valisi Tuncay Sonel’i ziyaret eden Bakan Özer, valilik kapısında Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekilleri ve protokol tarafından karşılandı.

“850 bin dersliğin sadece 434’ünde yüz yüze eğitime ara verildi”

Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Özer, “7 Şubat tarihinde başlamış olduğumuz 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılını aynı kararlılıkla yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Sağlık Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda okullarımızda tüm önlemleri alarak bu dönemi de inşallah yüz yüze eğitimle bitireceğiz. Bugün itibariyle 850 bin dersliğimizin sadece 434’ünde bir vak’a ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdik. Şu anda bizim eğitim sistemimizde bulunan dersliklerin toplam sayısının binde birinin çok altında sınıf omicron varyantı nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermiş oldu” dedi.

“İnşallah bu dönemi de yüz yüze eğitimle devam ettireceğiz”

“İnşallah Sağlık Bakanlığı’nın önermiş olduğu önerilere harfiyen riayet ederek tüm okullarımızda nasıl birinci dönemde 5 ay hiçbir kesintiye uğramadan eğitime devam ettiysek, inşallah bu dönemi de yüz yüze eğitime kararlılıkla uyarak nihayetlendireceğiz” diyen Bakan Özer, “Bu sürece katkılarından dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sürecin başarılı bir şekilde devam etmesi için tüm arkadaşlarımız sahada, bizler de sahadayız. Bu kapsamda Ordu’dayız. Hem bu süreçte alınan önlemleri tüm arkadaşlarımızla birlikte değerlendirme imkanımız olacak, aynı zamanda Ordu’daki eğitimin kalitesinin arttırılması ile ilgili süreçleri hızlı bir şekilde değerlendireceğiz. Ordu eğitimde, çoğu ilimize göre çok başarılı bir grafik sergiliyor, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın ardından Bakan Özer ve beraberindekiler, basına kapalı gerçekleştirilen il eğitim değerlendirme toplantısına katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.