Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bakan Yardımcısı Erdil: “960 sivil polisimiz, şehirlerarası yolcu taşımacılığını yolcu olarak denetliyor”

DENETİMLER SONRASI BASIN MENSUPLARINA AÇIKLAMALARDA BULUNAN BAKAN İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. TAYYİP SABRİ ERDİL, İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN TALİMATI 5 YILDIR HER BAYRAMDA BAKANLIĞIN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNİN ALANA İNDİKLERİNİ ANLATTI. BU KAPSAMDA TRAFİK DENETİMLERİ VE UYGULAMA NOKTALARINI ZİYARET ETTİKLERİNİ İFADE EDEN ERDİL, “BU BAYRAM MALUM ÇOK SICAKLARIN BİRDEN BASTIRMASI, PANDEMİ SONRASI İLK SERBEST BAYRAM. BİRÇOK NEDENLE DAHA BİR YÜKSEK HAREKETLİLİK VE MOBİLİZASYON VAR, TRAFİKTE YOĞUNLUK VAR. BU İSTİKAMETTE BİZ DE BAKANLIK OLARAK 140 BİN 372 TİM VE 226 BİN 582 PERSONELİMİZLE SAHADAYIZ. EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DEN JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞIMIZIN ÖZELLİKLE TRAFİKLE İLGİLİ BİRİMLERİNDEN 226 BİN PERSONEL BU BAYRAM SÜRESİNDE GÖREV BAŞINDA OLACAK. VALİLERİMİZ, KAYMAKAMLARIMIZ VE İLGİLİ DİĞER BİRİMLERİMİZ DE BÜYÜK ÖLÇÜDE ALANDA OLACAKLAR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakan Yardımcısı Erdil: “960 sivil polisimiz, şehirlerarası yolcu taşımacılığını yolcu olarak denetliyor”
173 views
19 Temmuz 2021 - 19:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Kurban Bayramı’nda 960 civarında sivil polis memurunun, şehirlerarası yolcu taşımacılığını yolcu olarak denetlediğini söyledi.

Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Ordu Valisi Tuncay Sonel ile birlikte kentteki uygulamalarını ziyaret ederek, personelin Kurban Bayramı’nı kutladı, trafik denetimlerinde sürücülere uyarılarda bulundu. Araç sürücüleri ve yolcuların bayramını tebrik ederek, trafik kurallarına uyması gerektiği yönde uyarılarda da bulunan Bakan Yardımcısı Erdil, Vali Sonel ile birlikte çocuklara hediye takdimi de yaptı.

“Bayramda 226 bin personel sahada olacak”

Denetimler sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı 5 yıldır her bayramda bakanlığın üst düzey yöneticilerinin alana indiklerini anlattı. Bu kapsamda trafik denetimleri ve uygulama noktalarını ziyaret ettiklerini ifade eden Erdil, “Bu bayram malum çok sıcakların birden bastırması, pandemi sonrası ilk serbest bayram. Birçok nedenle daha bir yüksek hareketlilik ve mobilizasyon var, trafikte yoğunluk var. Bu istikamette biz de bakanlık olarak 140 bin 372 tim ve 226 bin 582 personelimizle sahadayız. Emniyet Genel Müdürlüğümüz den Jandarma Genel Komutanlığımızın özellikle trafikle ilgili birimlerinden 226 bin personel bu bayram süresinde görev başında olacak. Valilerimiz, kaymakamlarımız ve ilgili diğer birimlerimiz de büyük ölçüde alanda olacaklar” dedi.

Sivil polisler otobüsleri denetleyecek

“Ayrıca 960 civarında sivil polis memurumuz, şehirlerarası yolcu taşımacılığını yolcu olarak denetliyor” diyen Erdil, “Gidiş ve dönüşlü olmak üzere yaklaşık bin 400 civarında otobüs de denetleyecekler. Ayrıca 15 helikopter ve 76 drone ile bin 500 saat civarında havadan takipler yapılacak. Bin 100 civarında maket araçlarımız var, onlar da alanda farkındalık oluşturmak ve dikkat çekmek adına alanlarda olacak” şeklinde konuştu.

“Trafik kazalarında yüzde 50 azalma”

Bakan Yardımcısı Erdil, 3 yıl içinde trafik kazalarında yüzde 50 azalma sağladıklarını da kaydederek, “Bu bayram yüksek bir hareketlilik var. Trafik kazalarımızın daha yakın takip edilmesi lazım. Ülke olarak trafik kazalarında bu geçtiğimiz 3 yıl içinde çok önemli bir iyileşme sağladık, kaza sayısı yüzde 50 azaldı. Can kaybımız da yüzde 35-40 düzeyinde azaldı. Bizim örneğin 3 yıl önce 100 bin insan başına 11 iken, 2020 yılında 5,8’e geriledi. Aslında Avrupa standartlarına uygun bir noktaya indik ama bunun en aza indirilmesi ve daha da iyileştirilmesi lazım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.