Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkçı tezgahlarında durgunluk

ORDULU BALIKÇI AZİZ CEYLAN, TALEBİN DÜŞÜK OLMASINDAN DOLAYI ELLERİNDEN GELDİĞİ KADAR UCUZA SATIŞ YAPMAYA ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ. ŞUAN TEZGAHLARDA HAREKETLİLİK YAŞANMADIĞINI VE SOĞUK HAVALARDA SATIŞLARDA HAREKETLİLİK YAŞANACAĞINDAN UMUTLU OLDUKLARINI KAYDEDEN CEYLAN, “TEZGAHLARDA ŞUAN EN ÇOK HAMSİ TALEP GÖRÜYOR. MEZGİT VE ÇİNAKOP SATIŞLARI DA GÜZEL, PALAMUT BALIĞINA DA TALEP VAR ANCAK İSTAVRİTİN FİYATI 15 LİRA OLMASINA RAĞMEN İNSANLAR TALEP GÖSTERMİYOR. HAMSİ TEZGAHLARA GİRDİKTEN SONRA SATIŞLARDA BİRİNCİ SIRAYI KORUYOR. BU YIL HAMSİ ZATEN HEM İRİ HEM DE LEZZETLİ, İNSANLAR BU YÜZDEN ÖNCELİĞİNİ HAMSİDEN YANA KULLANIYORLAR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balıkçı tezgahlarında durgunluk
15 views
23 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da, denizlerde 1 Eylül tarihinde başlayan avlanma sezonu sonrası balıkçılar, çeşitlerin fazla, talebin düşük olduğunu, en fazla hamsinin talep gördüğünü söyledi.

Denizlerde 1 Eylül tarihinde başlayan avlanma sezonu sonrası balıkçılar, çeşitlerin fazla olduğunu ancak artan fiyatların da etkisiyle talebin düşük olduğunu belirtti. 15 Nisan tarihinde sona erecek olan avlanma sezonunda şuana kadar Karadeniz’de tezgahlar istavrit balığı ile bereketlenirken, yerli hamsi ise en çok talep gören balık olarak tezgahlarda yer alındı. Balıkçılar, fiyatlardaki artış nedeniyle insanların geçen yıllara göre daha az balık aldığını, bu sezon hareketliliğin düşük olduğunu ifade etti.

“En ucuz istavrit ama talep az”

Ordulu balıkçı Aziz Ceylan, talebin düşük olmasından dolayı ellerinden geldiği kadar ucuza satış yapmaya çalıştıklarını söyledi. Şuan tezgahlarda hareketlilik yaşanmadığını ve soğuk havalarda satışlarda hareketlilik yaşanacağından umutlu olduklarını kaydeden Ceylan, “Tezgahlarda şuan en çok hamsi talep görüyor. Mezgit ve çinakop satışları da güzel, palamut balığına da talep var ancak istavritin fiyatı 15 lira olmasına rağmen insanlar talep göstermiyor. Hamsi tezgahlara girdikten sonra satışlarda birinci sırayı koruyor. Bu yıl hamsi zaten hem iri hem de lezzetli, insanlar bu yüzden önceliğini hamsiden yana kullanıyorlar” dedi.

Öte yandan tezgahlarda hamsi 20, palamut tane 35, mezgit 25, deniz levreği 70, çinakop 40, istavrit 15 ve olta mezgidi ise 50 liradan satılıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.