Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Güler: “Ordu’ya değer verecek her projeye destek vereceğiz”

İNSANIN KENDİSİNİ TANIMASIYLA HAYATA ATILMASI GEREKTİĞİNİN ALTINI ÇİZEN BAŞKAN GÜLER, PROGRAMDA YAPTIĞI KONUŞMADA, “İLK OLARAK KENDİNİZLE TANIŞIN. İNSAN 60-70 YAŞINA KADAR GELMİŞ OLABİLİR ANCAK KENDİSİNİ TANIMAMIŞ OLABİLİR. ÖNCELİKLE KENDİNİZİ İYİ TANIYIN. ÇÜNKÜ HERKESİN İÇİNDE UYANDIRILMAYI BEKLEYEN BİR DEV VAR. BU DEVİ UYANDIRMAMIZ LAZIM. İKİCİSİ İSE ZAMANI İYİ KULLANMAK LAZIM. ZAMAN HERKESE EŞİT OLARAK VERİLMİŞ. BUNU İYİ DEĞERLENDİRMEK VE ONA GÖRE ÇALIŞMAK GEREKİYOR. KİM BU ZAMAN DİLİMİNİ EN İYİ DEĞERLENDİRİP FARKINI ORTAYA KOYARSA MUTLAKA KARŞILIĞINI ALIR. ÜÇÜNCÜSÜ İSE ÇEVREMİZ VE KAYNAKLAR. YANİ KENDİMİZİ TANIDIKTAN SONRA BİRDE ÇEVREMİZİ TANIYALIM. BUNU YAPARKEN DE PARA YÖNETİMİNİ İYİ YAPIN. YANİ BU SÖZLERİMDEN ORTAYA 3 UNSUR ÇIKIYOR. KAYNAK, İNSAN VE PARA YÖNETİMİDİR. BUNLARIN DIŞINDA DA MAALESEF BİZİM YANLIŞ KULLANDIĞIMIZ 3 ADET KELİME VAR. MAZERET, BAHANE VE ŞİKAYET. İNSANLARIN MAZERETİ ÇOK BOL, BAHANELER ÇOK VE ŞİKAYETİMİZ DE ONUN PEŞİNDEN GELİYOR. BU 3 KELİMEYİ KALDIRIP PLAN, PROGRAM VE KOORDİNASYONU YERİNE OTURTMAMIZ LAZIM. BU UNSURLARI ORTADAN KALDIRDIĞIMIZ ZAMAN SİZİ KİMSE TUTAMAZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Güler: “Ordu’ya değer verecek her projeye destek vereceğiz”
75 views
01 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kente değer katacak her projeye destek vereceklerini belirterek, üniversite ve şehir bütünleşmesi ile gençlere ufuk kazandıracak çalışmalarda öncülük edeceklerini söyledi.

Ordu Genç Girişimci İş Adamları Derneği Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde ‘Genç Girişimcilik Akademisi’ programı düzenlendi. Programda konuşan Başkan Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak genç girişimcilere her zaman kapıların sonuna kadar açık olduğunu belirterek, faaliyete alınan ‘davet’ merkezinin kapılarının 24 saat girişimcilere açık olduğunu söyledi.

İnsanın kendisini tanımasıyla hayata atılması gerektiğinin altını çizen Başkan Güler, programda yaptığı konuşmada, “İlk olarak kendinizle tanışın. İnsan 60-70 yaşına kadar gelmiş olabilir ancak kendisini tanımamış olabilir. Öncelikle kendinizi iyi tanıyın. Çünkü herkesin içinde uyandırılmayı bekleyen bir dev var. Bu devi uyandırmamız lazım. İkicisi ise zamanı iyi kullanmak lazım. Zaman herkese eşit olarak verilmiş. Bunu iyi değerlendirmek ve ona göre çalışmak gerekiyor. Kim bu zaman dilimini en iyi değerlendirip farkını ortaya koyarsa mutlaka karşılığını alır. Üçüncüsü ise çevremiz ve kaynaklar. Yani kendimizi tanıdıktan sonra birde çevremizi tanıyalım. Bunu yaparken de para yönetimini iyi yapın. Yani bu sözlerimden ortaya 3 unsur çıkıyor. Kaynak, insan ve para yönetimidir. Bunların dışında da maalesef bizim yanlış kullandığımız 3 adet kelime var. Mazeret, bahane ve şikayet. İnsanların

mazereti çok bol, bahaneler çok ve şikayetimiz de onun peşinden geliyor. Bu 3 kelimeyi kaldırıp plan, program ve koordinasyonu yerine oturtmamız lazım. Bu unsurları ortadan kaldırdığımız zaman sizi kimse tutamaz” dedi.

“Göreve geldiğimiz günden itibaren girişimcilerimize özel önem verdik”

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, göreve geldikleri günden itibaren girişimcilere önem verdiklerine dikkat çekerek, “Her açıdan onların yanında olduk. Onlara kapımız sonuna kadar açık oldu, olmaya da devam ediyor. Bu kapsamda hizmete aldığımız ‘davet’ merkezimiz var. Bu merkezin her bir harfi bir fonksiyonu temsil ediyor. Bu merkezimizde hem yatırımcı hem de girişimci bir araya gelip gelecek adına önemli çalışmalara imza atıyor. Bizde hem girişimcilerimize hem de yatırımcılarımıza fahri danışmanlık yapıyoruz. Yeter ki ilimizde iş sahaları gelişsin ve yeni sektörler ortaya çıksın. Her zaman destek verdik. Bundan sonrada girişimcilerimize ve yatırımcılarımıza destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, Ordu Genç İş İnsanları Derneği yönetim kurulu Başkanı Sadık Bora Çakmak, OGİD Yönetim kurulu üyeleri ile ilgililer ve öğrencilerin de katıldığı program, plaket töreni ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.