Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Tören’den muhtarlara açık çek

İLÇEYE SON 3 AYDA MALİYETİ 35 MİLYON LİRAYI BULAN YATIRIM YAPTIKLARINI KAYDEDEN TÖREN, “MEVCUT MAKİNE KAPASİTEMİZİ HAVZALARIN TÜM BÖLGELERİN İHTİYACINI KARŞILAMAK ADINA GÜÇLENDİRİYORUZ. ATACAĞIMIZ ADIMLAR VE ALACAĞIMIZ TEDBİRLERLE BİR MAHALLEDE DİĞER MAHALLEDEKİ ÇALIŞMALARIN BİTMESİNİ BEKLEMEDEN SORUNLARI ÇÖZMÜŞ OLACAĞIZ. ŞEHİR MERKEZİNDE YENİMAHALLE BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK MAHALLEMİZDE SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYORUZ. BU ÇALIŞMALARIMIZ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ İLE BİRLİKTE YAPILAN YATIRIMLARLA ŞEHRİN MERKEZİNİN HEM YENİLENMESİNE HEM DE YENİDEN BİR CAZİBE VE ÇEKİM MERKEZİ OLMA KİMLİĞİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK” İFADELERİNİ KULLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Tören’den muhtarlara açık çek
150 views
19 Kasım 2020 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, muhtarlarla bir araya geldiği programda, ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler vererek, geçmiş dönemde başlatılan ve yarıda kalan projelerin tamamlanacağını söyledi.

Muhtarların yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Tören, göreve geldikten sonra geçen 18 aylık süreyi dengelenme süreci olarak ifade ettiklerini kaydetti. Bu sürecin artık tamamlandığını ve tasarruf ekonomisini yatırım bütçesine dönüştürdüklerini belirten Tören, yatırımların gerçekleşmesiyle insanların değişim ve dönüşümü hissedeceğini ifade etti. Tören, birçok projenin açılışa hazır olarak beklediğini ve pandemi koşulları sebebiyle açılışların gerçekleştirilemediğini belirtti.

Alt yapı çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Tören, “Merkezde 15 kilometre sıcak asfalt, 20 kilometre baskı beton kaldırım çalışması yapacağız. Kırsal mahallelerde geçmişte başlayan ancak Altınordu Belediyesi’nin içerisinde bulunduğu mali tablo sebebiyle duraksayan 50 kilometre beton yol çalışmalarında ihaleleri bir bir yaptık ve çalışmalar kaldığı yerden devam edecek” dedi.

Son 3 ayda 35 milyon liralık hizmet

İlçeye son 3 ayda maliyeti 35 milyon lirayı bulan yatırım yaptıklarını kaydeden Tören, “Mevcut makine kapasitemizi havzaların tüm bölgelerin ihtiyacını karşılamak adına güçlendiriyoruz. Atacağımız adımlar ve alacağımız tedbirlerle bir mahallede diğer mahalledeki çalışmaların bitmesini beklemeden sorunları çözmüş olacağız. Şehir merkezinde Yenimahalle başta olmak üzere birçok mahallemizde sağlıklaştırma çalışmalarına başlıyoruz. Bu çalışmalarımız, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapılan yatırımlarla şehrin merkezinin hem yenilenmesine hem de yeniden bir cazibe ve çekim merkezi olma kimliğine büyük katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.