Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir kap mama ile bir gönüllü yürek oldular

ÜNYE VE ÇAYBAŞI İLÇELERİNİN MAHALLELERİNDE SOKAK HAYVANLARINA KARŞI BESLEME VE MAMA DESTEĞİ SAĞLAYAN KIZILAY GENÇLİK KOLLARI, 18-30 YAŞ ARASI GENÇLERİ İSE GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ HER PROJELERİNDE DUYARLILIĞA DAVET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bir kap mama ile bir gönüllü yürek oldular
84 views
30 Mayıs 2021 - 18:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Ünye ilçesinde Kızılay Gençlik Kolları tarafından hazırlanan “Bir Kap Mama, Bir Gönüllü Yürek” sloganıyla başlatılan proje sayesinde sokak hayvanlarına duyarlılık gösterilerek farkındalık oluşturuldu.

Ünye ve Çaybaşı ilçelerinin mahallelerinde sokak hayvanlarına karşı besleme ve mama desteği sağlayan Kızılay Gençlik Kolları, 18-30 yaş arası gençleri ise gerçekleştirdikleri her projelerinde duyarlılığa davet etti. Ülke genelinde sokak hayvanlarına karşı yapılan besleme, sahiplenme ve duyarlılık oluşturulmasının özellikle genç kesimlerde başlaması gerektiğine vurgu yapan Kızılay Gençlik Kolları, “Bir Kap Mama, Bir Gönüllü Yürek” projesini hayata geçirdi.

“İyilik yapmak dünyayı güzelleştirir”

Sokak hayvanlarına ve canlılarına karşılık beklemeden yapılan her iyiliğin dünyayı daha da güzelleştireceğini ifade eden Kızılay Gençlik Kolları Başkanı Hakan Küçük,” Bir kap mama, bir gönüllü yürek projesiyle çıktığımız bu yolda Kızılay gençleri olarak sokak dostlarımızın yanında olduk. Sokak dostlarımıza karşılık beklemeden iyilik yapmak dünyayı güzelleştirir. Bizde buradan tüm dost ve vatandaşlarımızı bu güzelliğe davet ediyoruz. Bu gün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan Kızılay şubemizden, gençlik yönetimi ve gönüllü kardeşlerimizle beraber Ünye Tekkiraz ve Hanyanı Mahalleleri ile Çaybaşı ilçemizi ziyaret etmemizin ardından son olarak Ünye’de bulunan sokak barınağında bulunan canlarımızı ziyaret ettik. Biz Kızılay ailesi olarak her zaman sokak dostlarımızın yanında olduğumuzu herkese söylemek istiyorum” dedi.

“18-30 yaş arası herkesi bekliyoruz”

Yaptıkları sosyal çalışmalar ve etkinlikler sayesinde gençlere kapılarının her zaman açık olduğunu ve yapılacak her projede gençlerle beraber yol almak istediklerini söyleyen Hakan Küçük, “18-30 yaş arası genç kardeşlerimizi Kızılay çatısı adı altında topluyoruz. Kızılay gençleri sosyal aktiviteler anlamında önemli bir görevi arz ediyor. Kurulduğumuz günden bu yana sosyal duyarlılıklara imza attığımız her gün gibi bu günde 30 kişilik yönetim ve gönüllü arkadaşlarımızla görevdeyiz. Ramazan ayından bu yana yaptığımız her çalışmalarımız kamuoyunda güzel karşılanıyor” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.