Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu simitçi, mahalleyi coşturuyor

ORDU’DA SİMİTÇİLİK YAPAN 30 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK BABASI SAMİ ŞANLI, YAKLAŞIK 3 YILDIR SİMİT SATARAK EKMEĞİNİ KAZANIYOR. MOTOSİKLETİ İLE BELİRLİ MAHALLELERİ DOLAŞARAK, ÖĞLEN SAATLERİNE KADAR SİMİT SATIŞI YAPAN ŞANLI, PANDEMİ GÜNLERİNDE CANI SIKILAN İNSANLARIN MORALLERİNİ DÜZELTMEK ADINA FARKLI BİR YOLA BAŞVURDU. MOTOSİKLETİNE BAĞLATTIĞI SES SİSTEMİ İLE OYUN HAVASI MÜZİKLERİ ÇALARAK, SİMİT SATIŞINI YAPAN ŞANLI, İNSANLARIN MORALLERİNİN BİR NEBZE DE OLSA DÜZELDİĞİNİ BELİRİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu simitçi, mahalleyi coşturuyor
110 views
05 Ocak 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordulu simitçi, müzik eşliğinde oyun oynayarak simitlerini satıyor. Mahallelinin de eşlik ettiği oyun havaları ile günlük yaklaşık 600 simit satan Sami Şanlı, insanların bu şekilde moral bulduğunu belirtiyor.

Ordu’da simitçilik yapan 30 yaşındaki bir çocuk babası Sami Şanlı, yaklaşık 3 yıldır simit satarak ekmeğini kazanıyor. Motosikleti ile belirli mahalleleri dolaşarak, öğlen saatlerine kadar simit satışı yapan Şanlı, pandemi günlerinde canı sıkılan insanların morallerini düzeltmek adına farklı bir yola başvurdu. Motosikletine bağlattığı ses sistemi ile oyun havası müzikleri çalarak, simit satışını yapan Şanlı, insanların morallerinin bir nebze de olsa düzeldiğini beliriyor.

Mahalleliler de oyun havasına eşlik ediyor

Simitlerini satarken bir yandan renkli kişiliği ile bir yandan da çalan müziğe göre oyunlarını sergileyen Şanlı’ya, kimi zaman mahalleli de eşlik diyor. Hem simit alan, hem de bu esnada oyun havalarına eşlik eden vatandaşlar, kahvaltı sofrasında simitçinin gelmesini beklediklerini, çalan müziklerden rahatsız olmadıklarını ifade ederek, uygulaman memnun olduklarını dile getiriyor.

“Bazı müşteriler, ‘müzik çalmazsan simit almam’ diyor”

Simitçi Sami Şanlı, müşterilerine sıcak ve hijyenik simit satabilmek adına çabaladığını belirterek, insanların artık saatlerini de ezberlediğini söyledi. Özellikle pandemi sürecinde insanların eğlenmeye ihtiyacı olduğuna değinen Şanlı, “Bazı müşterimiz oynamak istiyor. Pandemi ortamında evlerinde iyice bunaldılar. Ben de onları eğlendirmek adına ses sitemi ile oyun havası açarak eğlendiriyorum. Onlar da memnun oluyorlar ve seviyorlar. Bana, ‘müzik neden çalmıyorsun? Yoksa simit istemeyiz’ diyenler oluyor. Kendileri de gelip oynuyor. Müzik çaldığı zaman oynamaya başlıyorlar. Ben bu uygulamaya devam etmeyi düşünüyorum” dedi.

“Herkes uygulamadan memnun”

Müzik uygulamasını, rahatsız olan bölgelerde kapattığına değinen Şanlı, “Kimse rahatsız değil, rahatsız olanlar zaten bana söylüyor. Ben de ona göre tedbirimi alıyorum. Rahatsız etmiyoruz. Günlük ortalama 500-600 arasında simit satıyorum. Gittiğim her mahallede bu uygulamayı yapıyorum. Her mahallenin farklı saatleri var” ifadelerine yer verdi.

“Mahallemize renk katıyor”

Nizamettin Mahallesi’nde ikamet eden İhsan Aktaş, “Bence on numara bir uygulama. Kendisi de çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. Oyun havaları ile bizi neşelendiriyor. Simitlerimizi alıyoruz ve kahvaltımızı yapıyoruz. Mahallemize de renk katıyor. Bazen arada biz de coşuyoruz ve oynuyoruz. Böyle bir simitçi görmedim. Kimse rahatsız da olmuyor, herkes memnun. Simitleri de her zaman sıcak oluyor” şeklinde konuştu.

Simitçinin gelmesi ile morallerinin adeta düzeldiğini kaydeden Kadife Aktaş ise “Ondan çok memnunuz. Mahallenin gülü” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.