Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İŞKUR Genel Müdürü Aktürk: “Pandemide 8 milyon insana 57 milyar TL destek sağladık”

BİR TEKSTİL FABRİKASINDA İMZALANAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ SONRASINDA BASIN MENSUPLARINA AÇIKLAMALARDA BULUNAN İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ AKTÜRK, “PANDEMİ DÖNEMİNDE KAPANAN VE ÇALIŞMA SÜRELERİ AZALAN İŞLETMELERİMİZ OLDU. BURALARDAKİ ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İLE DESTEK OLDUK. 16 AY BOYUNCA KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİ ÇALIŞANLARIMIZA ÖDEMİŞ OLDUK VE BU ÇERÇEVEDE BAKTIĞIMIZDA YAKLAŞIK 3,8 MİLYON ÇALIŞANIMIZA 36,7 MİLYAR TL’LİK BİR DESTEK SAĞLAMIŞ OLDUK. YİNE BU DÖNEM İÇERİSİNDE NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ UYGULAMAMIZI HAYATA GEÇİRDİK. KISA ÇALIŞMADAN FAYDALANAMAYAN VE ÜCRETSİZ İZNE AYRILAN ÇALIŞANLARIMIZA NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDEDİK. BU KAPSAMDA DA 3 MİLYON ÇALIŞANIMIZA YAKLAŞIK 14 MİLYAR TL’LİK BİR DESTEK SAĞLADIK. PANDEMİ DÖNEMİNDE İŞLERİNİ KAYBEDEN VATANDAŞLARIMIZA DA İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEYEREK YANLARINDA OLMAYA DEVAM ETTİK. BU ÇERÇEVEDE DE YAKLAŞIK 1,1 MİLYON İŞSİZİMİZE 6 BUÇUK MİLYAR TL DESTEKTE BULUNDUK. BÖYLECE TOPLAMDA PANDEMİ DÖNEMİNDE YAKLAŞIK 8 MİLYON KİŞİYE 57 MİLYAR TL CİVARINDA BİR DESTEK SAĞLAMIŞ OLDUK. DOLAYISI İLE HEM İŞLETMELERİMİZİN ÜRETİMİNİ SAĞLADIK, HEM DE BU ÇERÇEVEDE ÇALIŞANLARIMIZI KORUMUŞ OLDUK” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞKUR Genel Müdürü Aktürk: “Pandemide 8 milyon insana 57 milyar TL destek sağladık”
98 views
28 Temmuz 2021 - 23:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Bekir Aktürk, pandemi sürecinde toplamda 8 milyon kişiye 57 milyar TL’lik destekte bulunduklarını söyledi.

İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Ordu’da sabah saatlerinde ilk olarak Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Ordu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işverenler ve çalışanları da ziyaret ederek, istihdamın arttırılması konusunda yürütülen çalışmalar gerçekleştirdi.

“Toplamda 8 milyon kişiye 57 milyar TL’lik destek”

Bir tekstil fabrikasında imzalanan işbirliği protokolü sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İŞKUR Genel Müdürü Aktürk, “Pandemi döneminde kapanan ve çalışma süreleri azalan işletmelerimiz oldu. Buralardaki çalışan işçilerimize kısa çalışma ödeneği ile destek olduk. 16 ay boyunca kısa çalışma ödeneğini çalışanlarımıza ödemiş olduk ve bu çerçevede baktığımızda yaklaşık 3,8 milyon çalışanımıza 36,7 milyar TL’lik bir destek sağlamış olduk. Yine bu dönem içerisinde nakdi ücret desteği uygulamamızı hayata geçirdik. Kısa çalışmadan faydalanamayan ve ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımıza nakdi ücret desteği ödedik. Bu kapsamda da 3 milyon çalışanımıza yaklaşık 14 milyar TL’lik bir destek sağladık. Pandemi döneminde işlerini kaybeden vatandaşlarımıza da işsizlik ödeneği ödeyerek yanlarında olmaya devam ettik. Bu çerçevede de yaklaşık 1,1 milyon işsizimize 6 buçuk milyar TL destekte bulunduk. Böylece toplamda pandemi döneminde yaklaşık 8 milyon kişiye 57 milyar TL civarında bir destek sağlamış olduk. Dolayısı ile hem işletmelerimizin üretimini sağladık hem de bu çerçevede çalışanlarımızı korumuş olduk” dedi.

Pandemi sürecinde 1 milyon 400 bin kişi iş sahibi oldu

Pandemi döneminden sonra özellikle normalleşme ile beraber İŞKUR olarak gerek aktif iş gücü programları ile gerek işe yerleştirme hizmetleri ile çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Aktürk, “Bu çerçevede işverenlerimizin almak istediği işçileri, işsiz vatandaşlarımızın da kavuşmak istediği işi bulma noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Pandemiye rağmen 2020 yılında yaklaşık 900 bin vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettik. 2021 yılında da Haziran ayı itibarıyla 500 bini aşkın vatandaşımızın işe yerleştirilmesini sağlamış olduk” şeklide konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.