Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kadın muhtar, engelliler için ‘mavi kapak’ kampanyası başlattı

YENİ MAHALLE MUHTARI ELVAN BEKTAŞ, “MAVİ KAPAK KAMPANYASINI ÖNCELİKLE BİR ENGELLİ VATANDAŞIMIZA TEKERLEKLİ SANDALYE ALMAK İSTEDİĞİMİZDEN DOLAYI BAHÇELİEVLER MAHALLE MUHTARIMIZ NAZIM FELEK İLE BİRLİKTE BAŞLATTIK. KAPAKLARIMIZ HEM BAHÇELİEVLER HEM DE YENİ MAHALLE MUHTARLIKLARINA GELİYOR VE VATANDAŞLARIMIZ BU KONUDA ÇOK DUYARLI. ÖZELLİKLE PANDEMİDEN ÖNCE DE LOKANTALARIMIZ BİZE BİRİKTİRİP VERİYORLARDI, ŞUANDA YENİDEN BİRİKTİRMEYE BAŞLADILAR. ÖĞRENCİLERİMİZ DE ÖZELLİKLE BU KONUDA ÇOK DUYARLI, BU KAMPANYAYI DUYANLAR ÇUVAL HALİNDE BİLE GETİREBİLİYOR. ŞUANA KADAR YAKLAŞIK 22 ÇUVAL BİRİKTİRDİK, İLK TEKERLEKLİ SANDALYEYİ ALABİLMEK İÇİN YAKLAŞIK 50 ÇUVAL KAPAĞIN OLMASI GEREKİYOR. KAMPANYAYA KATILIM GİDEREK ARTIYOR, ALTINORDU BELEDİYEMİZ DE BU KAMPANYAYI YÜRÜTÜYOR. BURADA GÖREVE DEVAM ETTİĞİMİZ SÜRECE DE DEVAM ETTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. ÇÜNKÜ MAVİ KAPAKLAR ÇÖPE ATILACAĞINA, ENGELLİ BİREYLERİMİZİN MUTLULUĞU OLSUN” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadın muhtar, engelliler için ‘mavi kapak’ kampanyası başlattı
136 views
12 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde görev yapan Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş, başlattığı ‘mavi kapak’ kampanyası kapsamında engelli bireylere tekerlekli sandalye temin etmeyi hedefliyor.

Son seçimlerinde Yeni Mahalle Muhtarı olarak göreve gelen Bektaş, göreve geldikten bir süre sonra engelli bireyler için toplanan mavi kapak kampanyasına muhtarlık olarak destek vermek için kampanya başlattı. Kampanya kapsamında okullardan, esnaflarda, vatandaşlar ve çevreden de destek alan Bektaş, biriktirdiği mavi kapakların karşılığında alınacak olan tekerlekli sandalyeleri, engelli bireylere ulaştırmayı hedefliyor. Şuana kadar yaklaşık 22 çuval mavi kapak toplayan Bektaş, her geçen gün kampanyaya olan desteğin arttığını belirtti.

Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş, kampanyayı muhtarlığı devam ettiği sürece yürütmeyi hedeflediklerini belirterek, “Mavi kapak kampanyasını öncelikle bir engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye almak istediğimizden dolayı Bahçelievler Mahalle Muhtarımız Nazım Felek ile birlikte başlattık. Kapaklarımız hem Bahçelievler hem de Yeni Mahalle muhtarlıklarına geliyor ve vatandaşlarımız bu konuda çok duyarlı. Özellikle pandemiden önce de lokantalarımız bize biriktirip veriyorlardı, şuanda yeniden biriktirmeye başladılar. Öğrencilerimiz de özellikle bu konuda çok duyarlı, bu kampanyayı duyanlar çuval halinde bile getirebiliyor. Şuana kadar yaklaşık 22 çuval biriktirdik, ilk tekerlekli sandalyeyi alabilmek için yaklaşık 50 çuval kapağın olması gerekiyor. Kampanyaya katılım giderek artıyor, Altınordu Belediyemiz de bu kampanyayı yürütüyor. Burada göreve devam ettiğimiz sürece de devam ettirmeyi düşünüyoruz. Çünkü mavi kapaklar çöpe atılacağına, engelli bireylerimizin mutluluğu olsun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.