Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kumru Devlet Hastanesi’nde beyaz kod’ tatbikatı

SAĞLIK BAKANLIĞI ORDU KUMRU DEVLET HASTANESİ’NDE, MEYDANA GELEN ÇEŞİTLİ ACİL DURUMLARI İLGİLİ HASTANE PERSONELİNE İLETEBİLMEK İÇİN KULLANILAN ‘BEYAZ KOD’ UYARI SİSTEMİ TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRABİLMEK AMACI İLE ÖNCEDEN BELİRLENEN SENARYOYA GÖRE GERÇEKLEŞTİRİLEN TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMAZKEN SENARYO BAŞARI İLE TAMAMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kumru Devlet Hastanesi’nde beyaz kod’ tatbikatı
91 views
08 Ekim 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Kumru Devlet Hastanesi’nde, olası bir durumda verilen ‘beyaz kod’ konusunda personellere yönelik tatbikat gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı Ordu Kumru Devlet Hastanesi’nde, meydana gelen çeşitli acil durumları ilgili hastane personeline iletebilmek için kullanılan ‘beyaz kod’ uyarı sistemi tatbikatı gerçekleştirildi. Hizmet kalitesini arttırabilmek amacı ile önceden belirlenen senaryoya göre gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmazken, senaryo başarı ile tamamlandı.

Senaryoya göre hastanede korona virüs servisinde yatmakta olan hastasını ziyaret etmek isteyen hasta yakını, agresif hareketler sergiledi. Hasta yakını, uygun olmayan sözler kullanmaya başlayınca da görevliler tarafından beyaz kod verildi. Beyaz kod ekibi olay yerine geldikten sonra ise ortam sakinleşti.

Tatbikat organizasyonunda Kumru Devlet Hastanesi’nde vekaleten görev yapan Korgan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yıldırım Yırgın, işleyişi değerlendirmek, eksiklikleri tespit etmek amacıyla yapılan tatbikatın başarıyla gerçekleştiğini söyledi. Tatbikatın amacının, insanlara yardım etmek ve onları sağlığına kavuşturmak için fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına güvenli bir ortam hazırlamak olduğunu ifade eden Yırgın, vatandaşların da bu konuda bilgilendirildiğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.