Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Mustafa Sarıgül: “Muhalefet partileri, bugüne kadar iktidara alternatif olamadılar”

ORDU VE GİRESUN’DA, FINDIĞIN DÜNYA ÜRETİMİNİN YÜZDE 70’NİN YAPILDIĞINI BELİRTEN SARIGÜL, “BİNLERCE İŞLETMEDE BİNLERCE AİLE FINDIK ÜRETİMİ YAPIYOR. BU SAYI YAKLAŞIK OLARAK DOĞRUDAN 2,5-3 MİLYON YURTTAŞIMIZI, DOLAYLI OLARAK DA 10 MİLYON YURTTAŞIMIZI İLGİLENDİRİYOR. ORDU’DA KÖYLERDE BAŞKA İŞ YOK, BAŞKA GELİR YOK. FINDIKTAN EKMEK YİYENLER SADECE BAHÇE SAHİPLERİ DEĞİL. MEVSİMLİK İŞÇİ FINDIKTAN EKMEK YİYOR, TÜCCAR FINDIKTAN EKMEK YİYOR, İMALATÇI FINDIKTAN EKMEK YİYOR, İHRACAT YAPAN FINDIKTAN EKMEK YİYOR. BU FİRMALARIN YÜZDE 50’Sİ ORDU VE GİRESUN’DA İŞ YAPIYOR. FINDIK SADECE ORDU’NUN, GİRESUN’UN DEĞİL, FINDIK ULUSAL BİR ÜRÜNDÜR. BU KADAR BÜYÜK BİR SEKTÖR ARTIK SİYASİ PARTİLERİN OY AVCILIĞINDAN ÇIKARILMALIDIR. HİÇ KİMSE ARTIK FINDIK ÜZERİNDEN SİYASET YAPAMAYACAK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mustafa Sarıgül: “Muhalefet partileri, bugüne kadar iktidara alternatif olamadılar”
106 views
06 Ocak 2021 - 23:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ordu İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılışına katıldı. Sarıgül, “Artık mevcut iktidar yoruldu, heyecanları bitti ama karşılarında iktidarı teslim alacak bir siyasi parti yoktu çünkü muhalefet partileri bugüne kadar iktidara alternatif olamadılar” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, beraberindeki partililer ile birlikte Altınordu ilçesi Köprübaşı mevkiinde Türkiye Değişim Partisi Ordu İktidara Hazırlık Merkezi’nin açılış programına katıldı. Parti binasının açılışının ardından binanın toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı sonrası konuşma yapan Sarıgül, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynağı olan fındık konularına değindi.

“Fındık ulusal bir üründür”

Ordu ve Giresun’da, fındığın dünya üretiminin yüzde 70’nin yapıldığını belirten Sarıgül, “Binlerce işletmede binlerce aile fındık üretimi yapıyor. Bu sayı yaklaşık olarak doğrudan 2,5-3 milyon yurttaşımızı, dolaylı olarak da 10 milyon yurttaşımızı ilgilendiriyor. Ordu’da köylerde başka iş yok, başka gelir yok. Fındıktan ekmek yiyenler sadece bahçe sahipleri değil. Mevsimlik işçi fındıktan ekmek yiyor, tüccar fındıktan ekmek yiyor, imalatçı fındıktan ekmek yiyor, ihracat yapan fındıktan ekmek yiyor. Bu firmaların yüzde 50’si Ordu ve Giresun’da iş yapıyor. Fındık sadece Ordu’nun, Giresun’un değil, fındık ulusal bir üründür. Bu kadar büyük bir sektör artık siyasi partilerin oy avcılığından çıkarılmalıdır. Hiç kimse artık fındık üzerinden siyaset yapamayacak” dedi.

İktidar ve muhalefet açıklaması

“Mevcut iktidara karşı güven giderek azalıyor. Artık mevcut iktidar yoruldu” diyen Sarıgül, “Heyecanları bitti ama karşılarında iktidarı teslim alacak bir siyasi parti yoktu çünkü muhalefet partileri bugüne kadar iktidara alternatif olamadılar. Vatandaşımız şu soruyu soruyordu evet bugünkü iktidar yoruldu, bugünkü iktidarın heyecanı bitti ama biz ülkeyi kime teslim edeceğiz? Evet bugün Ordu’da, Karadeniz’de bu tabloyu gördükten sonra onurla ve gururla diyorum ki, yurttaşlarım gözünüz aydın olsun, artık iktidar yoruldu, anahtarı teslim alacak olan Türkiye Değişim Partisi bugün itibariyle bismillah diyerek Karadeniz’den yola çıkıyor” şeklinde konuştu.

Sarıgül, konuşmasının ardından Türkiye Değişim Partisi Ordu İl Başkanı İlhan Kaya’ya mazbatasını takdim etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.