Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrencilerin 24 eseri TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi

ORDU’NUN ÜNYE İLÇESİNDE MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULUNDA DÜZENLENEN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI DESTEKLEME PROGRAMLARI KAPSAMINDA HAZIRLANAN 25 PROJENİN YER ALDIĞI SERGİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrencilerin 24 eseri TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda sergilendi
62 views
26 Ekim 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Ünye ilçesinde öğrencilerin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladığı 24 projelik serginin açılışı gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen, ’Eğitimde İşbirliği Protokolü’ kapsamında, ülkede bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırlanan 24 projenin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde konuşan Ünye Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Kemal Türk, “Bu yıl, TÜBİTAK’ın desteğiyle dördüncüsünü düzenlediğimiz Geleneksel 4006 Bilim Fuarı’nı gerçekleştirdik. Bilim fuarları öğrencilerimizi araştırmacı, bilinçli ve öğrenmeye istekli bireyleri yetiştirmeyi amaçlayan önemli metotlardan bir tanesidir. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimiz hayal güçlerini ve yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır. Bu yıl da öğrencilerimiz hayal güçleri ve düşünme becerileri ile 24 adet eser ortaya koydular. Bu 24 eserin 12 tanesi fen ve teknoloji, 5 tanesi teknoloji ve tasarım, 2 tane matematik, 2 tane görsel sanatlar, 2 tane bilişim ve teknolojileri ve 1 tanede din kültürü olmak üzere 24 eserden oluştu. Öğretmenler ve öğrencilerimizin kaynak çalışmalarıyla bu gün bu eserlerin tanıtımı gerçekleştirildi. Okulumuzda gelecek yıllarda TEKNOFEST’e katılacak teknolojik eserlerimiz için de ayrıca çalışmalar başlamıştır” dedi.

Bilim fuarının açılışına ayrıca Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.