Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrencilerin hazırladığı bilim fuarının sergisi açıldı

BİLİM FUARININ AÇILIŞINA KATILAN ALTINORDU KAYMAKAMI ERHAN KARAHAN (SAĞDAN İKİNCİ), TÜM DÜNYANIN AYNI ŞİDDETTE YAŞADIĞI PANDEMİ DÖNEMİ NEDENİYLE HER ALANDA OLDUĞU GİBİ EĞİTİM ALANINDA DA KESİTİLERİN OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BU OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN EĞİTİM CAMİASININ ELİNDEKİ TÜM İMKANLARI KULLANARAK, EĞİTİM FAALİYETLERİNE DEVAM ETTİKLERİNE DİKKAT ÇEKEN KAYMAKAM KARAHAN, “BU DÖNEM İTİBARİYLE OKULUMUZUN YAPMIŞ OLDUĞU BİLİM FUARINDA, ÖĞRETMENLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZİN GAYRETİNİN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrencilerin hazırladığı bilim fuarının sergisi açıldı
62 views
11 Haziran 2021 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Şehit Cüneyt Akkuş Ortaokulu’nda, öğrenciler tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı.

Proje kapsamında, yeni teknolojileri öğrencilerin anlaşılır halde görmesi ve kendi el becerilerini geliştirerek, yeni bir bakış açısıyla kendilerine ait gelecekte çalışmalar yapması hedefleniyor. Toplamda 25 projenin yer aldığı ve fuarda, her öğrenci öğretmenlerinin rehberliğinde araştırmalarını yapıp, bilimsel yöntemlerle ürünler oluşturdu.

Bilim fuarının açılışına katılan Altınordu Kaymakamı Erhan Karahan, tüm dünyanın aynı şiddette yaşadığı pandemi dönemi nedeniyle her alanda olduğu gibi eğitim alanında da kesitilerin olduğunu söyledi. Bu olumsuzluklara rağmen eğitim camiasının elindeki tüm imkanları kullanarak, eğitim faaliyetlerine devam ettiklerine dikkat çeken Kaymakam Karahan, “Bu dönem itibariyle okulumuzun yapmış olduğu bilim fuarında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin gayretinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Projede danışman öğretmen olarak bulunan Fen Bilimleri Öğretmeni Hasan Aydın, bu çalışmada toplam 3 eğitimcinin öğrenciler ile birlikte çalışmaları yürüttüklerini ifade ederek, “TÜBİTAK 4006 Projesi’nin amacı, yeni teknolojilerinin öğrencilerin anlaşılır halde görmesi, kendi el becerilerini geliştirmesi ve yeni bir bakış açısıyla kendilerine ait gelecekte projeler üretmesini amaçlıyor. Her öğrenci burada öğretmenlerinin rehberliğinde araştırmalarını yapıp bilimsel yöntemlerle bir ürünler oluşturdu. Proje, öğrencilere yeni bir bakış açısı sağlayıp, yüksek eğitim ve öğrenimde üniversitede kendilerine ait yeni projeler geliştirilmesi ve bu sayede ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmasını amaçlamaktadır” diye konuştu.

Açılışın ardından Kaymakam Erhan Karahan, Okul Müdürü Yalçın Yılmaz ve ilgililer, projeleri dolaşarak, öğrencilerden bilgiler aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.