Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da 540 bin 300 adet fidan toprakla buluştu

FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİNE, VALİ TUNCAY SONEL, ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, ORDU CUMHURİYET BAŞSAVCISI MEHMET AKİF AKTAŞ, ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ALİ AKDOĞAN, VALİ YARDIMCILARI EKREM YAMAN, ZAFER KARAMEHMETOĞLU, GÖKHAN İKİTEMUR, ALTINORDU KAYMAKAMI ERKAN KARAHAN, İL EMNİYET MÜDÜRÜ DOĞU ATEŞ, İL JANDARMA KOMUTANI KIDEMLİ ALBAY GAZİ DEMİR, ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN, AK PARTİ İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN, İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ KEMAL YILMAZ, GİRESUN ORMAN BÖLGE MÜDÜR YARDIMCISI CELAL KAMBUR, ORDU ORMAN İŞLETME MÜDÜRÜ UĞUR AKTAŞ, DAİRE MÜDÜRLERİ, SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ, MESLEK VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ YÖNETİCİLERİ İLE VATANDAŞLAR KATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da 540 bin 300 adet fidan toprakla buluştu
293 views
11 Kasım 2020 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” nedeniyle, 19 ilçenin 23 farklı notasında toplamda 540 bin 300 adet fidan dikim etkinliği yapıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan, Cumhurbaşkanlığı’nın genelgesi ile Türkiye’nin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak amacıyla her yıl 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanması uygun görüldü.

Bu kapsamda, ilki geçen yıl yapılan ve her yıl 11 Kasım günü saat 11.11’de yapılması kararlaştırılan “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında Ordu’da da ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi’nde bulunan yeşil alan üzerinde, Ordu Orman İşletme Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Altınordu Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde, pandemi dolayısıyla törensel bir organizasyon yapılmadı. Etkinlikte, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, diğer protokol mensupları ve katılımcılar tarafından 2 buçuk dönümlük alana fidan dikimi yapıldı. Ordu genelinde 19 ilçenin 23 farklı bölgesinde ise 540 bin 300 adet fidan toprakla buluştu.

Fidan dikim etkinliğine ayrıca, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Zafer Karamehmetoğlu, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gazi Demir, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz, Giresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı Celal Kambur, Ordu Orman İşletme Müdürü Uğur Aktaş, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, meslek ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.