Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da 78 işletmeye gıda cezası

ORDU’DA GIDA GÜVENİLİRLİĞİNİN SAĞLANMASI, SAĞLIĞIN VE TÜKETİCİ MENFAATLERİNİN KORUNMASI İLE SEKTÖRDE HAKSIZ REKABETİN ENGELLENMESİ, GIDALARDA TAKLİT VE TAĞŞİŞİN ÖNLENMESİ AMACIYLA GIDA DENETİMLERİ SÜRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da 78 işletmeye gıda cezası
70 views
07 Aralık 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da gıda güvenilirliğinin sağlanması, sağlığın ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi amacıyla gıda denetimleri sürüyor.

Ordu Tarım Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, 2021 yılı 1 Ocak- 1 Aralık tarihleri arasındaki 11 ayda 13 bin 846 adet gıda ve yem denetimi gerçekleştirildiğini söyledi. Bu denetimlerde toplam 820 adet numune alındığını belirten Yılmaz, “Gerek analiz sonuçlarına göre gerekse denetimde tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle 78 işletmeye idari para cezası uygulanarak 4 işletme hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunuldu” dedi.

Yılmaz, “Unutulmamalıdır ki, etkili bir denetim sistemi, tüketicinin, tüketici örgütlerinin denetimlere katılmaları, katkı sağlamaları ile mümkündür. Çünkü tüketicinin herhangi bir olumsuzlukla karşılaştığında bu olumsuzluğun giderilebilmesi için ilgili kurumlara ya da yetkili makamlara müracaat etme hakkını içeren şikâyet hakkı da bulunmaktadır. Bu nedenle; gıda zehirlenmesine maruz kalan veya satın aldığı gıdalarla ilgili herhangi bir şikayeti olan tüketiciler de 174 Alo Gıda Hattı’nı arayarak veya 0501 174 0 174 WhatsApp gıda ihbar hattı üzerinden ihbarda bulunabilmektedirler” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.