Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da fındık 23 liradan işlem görüyor

KARADENİZ BÖLGESİ’NİN EN ÖNEMLİ GEÇİM KAYNAKLARINDAN OLAN FINDIK, SEZON ÖNCESİ CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN AÇIKLANAN FİYATLARIN ARDINDAN ÜRETİCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ. GİRESUN KALİTE KABUKLU İÇİN 22 BUÇUK, LEVANT KALİTE KABUKLU İÇİN 22 LİRA OLARAK BELİRLENEN FİYAT, ÜRETİCİLERİN MAHSULLERİNE SAHİP ÇIKMALARINI SAĞLADI. ORDU’DA İSE GEÇTİĞİMİZ AYLARDA 25 LİRAYI AŞAN FINDIK FİYATLARI, GEÇTİĞİMİZ HAFTALARDA 22 LİRA SEVİYELERİNE GERİLESE DE İHTİYACI OLMAYAN ÜRETİCİLER, PANİK YAPMAYIP ELLERİNDEKİ FINDIKLARI PAZARA İNDİRMEZKEN, SERBEST PİYASADA ŞUAN 50 RANDIMANLI FINDIK 23 İLE 23 BUÇUK LİRADAN İŞLEM GÖRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da fındık 23 liradan işlem görüyor
147 views
17 Kasım 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, serbest piyasada fındığın 23 liradan işlem gördüğünü söyledi.

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynaklarından olan fındık, sezon öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fiyatların ardından üreticilerin yüzünü güldürdü. Giresun kalite kabuklu için 22 buçuk, levant kalite kabuklu için 22 lira olarak belirlenen fiyat, üreticilerin mahsullerine sahip çıkmalarını sağladı. Ordu’da ise geçtiğimiz aylarda 25 lirayı aşan fındık fiyatları, geçtiğimiz haftalarda 22 lira seviyelerine gerilese de ihtiyacı olmayan üreticiler, panik yapmayıp ellerindeki fındıkları pazara indirmezken, serbest piyasada şuan 50 randımanlı fındık 23 ile 23 buçuk liradan işlem görüyor.

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, “Şuan 23-23 buçuk seviyesinde seyrediyor. Üretici, 25 lira civarını bekliyor ve mecbur olmadıkça pazara indirmiyor. Fındık fiyatlarında umutsuz değiliz, üreticiler de 25-26 lira seviyesine çıkmasını bekliyor ve üreticilerin elinde ciddi oranda fındık var. Üreticiler çok ciddi şekilde bahçelerde de mücadelesini sürdürüyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.