Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da simit 2 lira oldu

ORDU’NUN ÜNYE İLÇESİNDE FIRINCILARIN ALDIĞI KARARLA BERABER SİMİT FİYATLARI ZAMLANARAK 2 LİRA OLDU. PANDEMİ SÜRESİ NEDENİYLE SUSAM, İŞÇİLİK VE MALİYET FİYATLARININ ARMASININ ARDINDAN SİMİT FİYATLARINA ZAM YAPILARAK 2 LİRA OLMASI KARARLAŞTIRILDI. UZUN SÜREDİR 1,5 LİRADAN SATILAN ÜNYE SİMİDİ, 120 GRAMAJLA BİRLİKTE 2 LİRADAN SATILMAYA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da simit 2 lira oldu
137 views
31 Aralık 2020 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Ünye ilçesinde fırıncıların aldığı kararla beraber simit fiyatları zamlanarak 2 lira oldu. Pandemi süresi nedeniyle susam, işçilik ve maliyet fiyatlarının armasının ardından simit fiyatlarına zam yapılarak 2 lira olması kararlaştırıldı. Uzun süredir 1,5 liradan satılan Ünye simidi, 120 gramajla birlikte 2 liradan satılmaya başladı.

Ünye’de simit ustalığı yapan ve piyasada yaşanılan zamlardan sonra simit fiyatlarının arttığını söyleyen İsmail Seymen, “Ünye genelinde bir kısım satıcı sürümden, bir kızım satıcı arkadaşlarımızda toptan kazanmış oluyor. Ancak genel olarak baktığımızda gerek pandemi ve gerekse susam fiyatlarının yükselmesinden sonra fırından 1 liraya alıp 2 liraya satışını yapan arkadaşlarımız var. Tabii, bu durumun en önemli etkilerinden bir tanesi pandemi nedeniyle yaşanılan sıkıntılar, susam fiyatlarının yükselmesi, dolar kurunun yükselmesi uygulanan zamlarda en büyük etken diye düşünüyorum. Bu zamla beraber gramajlarda herhangi bir değişiklik olmadı. Aksine gramları yükseltildi” dedi.

Susam, hamur ve işçilik gibi maliyetlerin zamlara etkili olduğunu ifade eden fırın işletmecisi Senai Yıldız, “Tabii, şu an bulunduğumuz genel itibarıyla her şeye zam geldiği için bizler de 25 kuruşluk bir zam gerçekleştirdik. Piyasada tabii ki serbest olduğu için bizlerden alan dağıtıcılarda mecburen zam fiyat farkını koyacaklardır. Her şeye zam geldiği için bizler de bu zammı yapmak zorunda kaldık. Simitlerin gramajı 120 gram olarak satıyoruz. Susam veya hamurundan eksiltme yok” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.