Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da virüs denetimleri

TÜRKİYE’NİN GENELİNDE SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN HAFTALIK YAYINLADIĞI KORONAVİRÜS HARİTASINDA, 15-21 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA KARADENİZ BÖLGESİ’NDE ZİRVEDE OLAN ORDU’DA, VALİLİK İL HIFZISSIHHA KURULU KARARIYLA İL VE İLÇE GENELİNDE DENETİMLERDE TAVİZ TANINMAYACAĞI BİLDİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da virüs denetimleri
150 views
26 Şubat 2021 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’nin genelinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın haftalık yayınladığı korona virüs haritasında, 15-21 Şubat tarihleri arasında Karadeniz Bölgesi’nde zirvede olan Ordu’da, Valilik İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il ve ilçe genelinde denetimlerde taviz tanınmayacağı bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün canlı yayındaki açıklamalarında Ordu genelinde gösteren vakaların İngiltere mutasyonu olduğunu söyledi. Vaka artışı gösteren Karadeniz genelinde herhangi bir tam kapanma düşünülmediğini söyleyen Fahrettin Koca, “Kovid-19 tedbirleri nedeniyle şu an tam kapanma gibi bir durumu düşünmüyoruz ama her geçen gün vaka sayılarının arttığını görüyoruz. Kovid-19 mutasyonun bazı bölgelerde etkisini göstermeye başladığını gözlemliyoruz, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde. Bu mutasyon oranı ise bazı illerimizde giderek artıyor. Bu virüs ağırlıklı olarak İngiltere mutantıdır” dedi.

“Önce pazar yerleri ardından dolmuşlar”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada Ordu’da ve diğer Karadeniz illerinde virüsün İngiltere mutantı olduğu açıklamasından sonra Ordu ili ve ilçelerdeki denetimler yoğunlaştırılarak önce kapalı pazar yerlerine ardından dolmuşlara HES zorunluluğu getirildi. İl ve ilçe genelinde yapılan denetimlerde ise kapalı, açık pazarlarda ve kalabalık dolmuşlarda il ve ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim yapıldı.

Ordu Valiliği: “Sıfır vaka olana kadar taviz yok”

Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada il ve ilçe genelinde yaşanılan mutantlı virüsler nedeniyle kalabalık ortamlarda ve araçlarda HES kodu uygulamasının sıklıkla yapılmasına karar verildi. Ordu Valisi Tuncay Sonel yaptığı açıklamada ev gezmelerine gidilmemesi uyarısında bulunarak, Ordu’da sıfır vaka olana kadar hiç bir tavizin tanınmayacağını, kurallara uymayanlara ise ağır yaptırımlar uygulanacağını söyledi.

Geçen hafta yayınlanan tabloda Karadeniz Bölgesi’nde Ordu vaka sıralamasında ilk sırayı alırken, Ordu ili ve Ünye ilçesinde ise mutant virüslere rastlanıldığı öğrenildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.