Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da yaralar sarılıyor

ORDU’DA 7 AĞUSTOS CUMARTESİ AKŞAMI BAŞLAYAN VE BELİRLİ ARALIKLARLA 14 AĞUSTOS CUMARTESİ AKŞAMINA KADAR DEVAM EDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR SONRASI OLUŞAN HASARIN YARALARI SARILIYOR. ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR SÜRESİNCE TOPLAM 1861 NOKTAYA MÜDAHALEDE BULUNAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, HEYELANLARIN MEYDANA GELDİĞİ 671 AYRI YERDEKİ HEYELAN KALDIRMA ÇALIŞMALARINI DA TAMAMLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da yaralar sarılıyor
30 views
25 Ağustos 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da 7 Ağustos Cumartesi akşamı başlayan ve belirli aralıklarla 14 Ağustos Cumartesi akşamına kadar devam eden şiddetli yağışlar sonrası oluşan hasarın yaraları sarılıyor. Şiddetli yağışlar süresince toplam 1861 noktaya müdahalede bulunan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, heyelanların meydana geldiği 671 ayrı yerdeki heyelan kaldırma çalışmalarını da tamamladı.

Son yılların en büyük afetlerinden birinin yaşandığı kentte, dere ıslahı, menfez ve yağmur suyu hattı çalışmalarıyla birlikte, toplam 1861 noktaya müdahale edildi. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin, şehir merkezlerinden geçen dere yataklarında aldığı önlemler ise son yılların en büyük afetinin en az zararla atlatılmasını sağladı.

Heyelanların tamamı kaldırıldı

Bölgedeki şiddetli yağışların sona ermesinin ardından Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, heyelan kaldırma ve hasar tespit çalışmaları başladı. Yapılan incelemelerde 13 ilçede 671 noktada heyelanların meydana geldiği belirlendi. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için harekete geçen ekipler, 671 noktadaki heyelanların tamamına müdahale etti. Heyelan noktalarında ise bakım ve onarım çalışması başlattı.

310 iş makinesi, 420 personel görev yaptı

Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağışlar süresince 310 iş makinesi ve 420 personel ile şehir merkezlerinde ve kırsal mahallelerde etkin bir çalışma yürüttü. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler liderliğinde yapılan koordineli çalışmalar sonrası, son yılların en büyük afetlerinden biri en az zararla atlatılmış oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.