Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordulu şehit hakimin adını taşıyan okula Altınordu’dan kırtasiye desteği

ŞEHİT HAKİM ONUR ALAN’IN AİLESİNİ ZİYARET EDEN ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN, AİLENİN TUNCELİ OVACIK’TA OĞULLARININ ADININ YAŞATILDIĞI OKULDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE KATKI SUNMAK İSTEDİKLERİNİ İFADE ETMELERİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ. AİLENİN DE UYGUN GÖRMESİYLE, ALTINORDU BELEDİYESİNCE HAZIRLANAN OKUL ÇANTASI VE KIRTASİYE SETİ, ALTINORDU BELEDİYESİ EKİPLERİNCE TUNCELİ OVACIK’TA BULUNAN ‘ŞEHİT HAKİM ONUR ALAN İLKOKULU’ ÖĞRENCİLERİNE ULAŞTIRILDI. ÖĞRENCİLERİN HER BİRİNE BİRER OKUL ÇANTASI VE İÇERİSİNDE KALEM, BOYAMA KİTABI, SİLGİ, KALEMTIRAŞ, ELİŞİ KAĞIDI, BOYA GİBİ ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇ DUYACAĞI BİRÇOK EĞİTİM MALZEMESİ BULUNAN KIRTASİYE SETİ HEDİYE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordulu şehit hakimin adını taşıyan okula Altınordu’dan kırtasiye desteği
276 views
17 Kasım 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınordu belediyesi tarafından, Tunceli’de 2017 yılında meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Ordulu hakim Onur Alan’ın adını taşıyan ilkokulda öğrenim gören tüm öğrencilere okul çantası ve kırtasiye seti ulaştırıldı.

Şehit hakim Onur Alan’ın ailesini ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ailenin Tunceli Ovacık’ta oğullarının adının yaşatıldığı okulda öğrenim gören öğrencilere katkı sunmak istediklerini ifade etmeleri üzerine harekete geçti. Ailenin de uygun görmesiyle, Altınordu Belediyesince hazırlanan okul çantası ve kırtasiye seti, Altınordu Belediyesi ekiplerince Tunceli Ovacık’ta bulunan ‘Şehit Hakim Onur Alan İlkokulu’ öğrencilerine ulaştırıldı. Öğrencilerin her birine birer okul çantası ve içerisinde kalem, boyama kitabı, silgi, kalemtıraş, elişi kağıdı, boya gibi öğrencilerin ihtiyaç duyacağı birçok eğitim malzemesi bulunan kırtasiye seti hediye edildi.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, hizmet belediyeciliğinin yanı sıra sosyal belediyecilik uygulamalarına da öncülük ederek, şehirde hizmetlerine yeni bir boyut kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Şehit ailesinin düşüncesini, ailenin de uygun görmesiyle hayata geçirmek için harekete geçtiklerini aktaran Başkan Tören, “Biz de tüm hemşerilerimiz adına bu sorumluluğu üstlenebileceğimizi kendilerine ifade ettik. Ardından bu okulda öğrenim gören tüm öğrencilerimize okul kırtasiyelerinden oluşan okul çantası ve kırtasiye seti hazırladık. Öğrenciler için hazırlanan okul çantalarının üzerine şehit hakim Onur Alan’ın ismini yazarak aziz hatırasını burada da yaşatmak istedik. Hazırladığımız okul çantası ve kırtasiye setini şehidimizin adını yaşatan okulda eğitim öğretim gören eksiksiz ve ayrımsız öğrencilerimizin tamamına ulaştırdık” dedi.

Başkan Tören, Türkiye’deki tüm insanların kardeşliğine vurgu yaparak, “83 milyonun kardeşliğini her sözümüzün bir baş cümlesi olarak ifade ediyoruz. Bu vesileyle Altınordu’muzdan bir gönül eli, gönül köprüsü oluşturup hem şehidimizin adını hem de anısını yaşatmak adına buradan milli birliğe, beraberliğe kardeşliğe vesile olabilecek bir sosyal sorumluluğumuzu yerine getirdik” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.