Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’ya Japon kültürüne uygun merkez

ORDU’NUN ÜNYE İLÇESİNDE TÜRK-JAPON DOSTLUĞU VE ERTUĞRUL FİRKATEYNİ ŞEHİTLERİ DERNEĞİ BAŞKANI PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU, TİCARET BORSASI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TOPLANTIDA ÇAMLIK ALANINDA JAPON KÜLTÜRÜNE UYGUN BİR MERKEZ BİNASININ YAPILACAĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’ya Japon kültürüne uygun merkez
31 views
16 Aralık 2021 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Ünye ilçesinde Türk-Japon Dostluğu ve Ertuğrul Firkateyni Şehitleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu, Ticaret Borsası salonunda gerçekleştirdiği toplantıda, Çamlık alanında Japon kültürüne uygun bir merkez binasının yapılacağını açıkladı.

Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu, Türk-Japon ilişkilerinin kuvvetlenmesine katkı sağlayacak olan kültür merkezi binasının 125 metrekare alana, 2 katlı Japon karakterinde, ahşap ağırlıklı kültürel bir bina yapılacağı vurgusunu yaptı.

Yapılacak olan kültür merkezinin Türk-Japon ilişkilerini kuvvetlendireceğini ifade eden Kapıcıoğlu, ”Ünye Topyanı alanında ben bu projeyi üstleneyim istedim. Çünkü orayı lokanta-pideci yapacaklardı. Biz öne atılarak bu alanın tahsisini sağladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yardımı ve bizim de gayretlerimizle bugünkü haline getirdik. Fakat bu anıt korunamıyor. Tahrip ediyorlar, çiziyorlar, kirletiyorlar. Gece istenilmeyen işler oluyor. Büyükelçiler geliyor. Türk-Japon sentezini sağlayacak bir kültür merkezi yapalım istedik. Hanımlar oraya gelecek el işi yapacak, Japon kültürünü sağlayacak kişiler gelirse onlardan bilgi alacaklar. Çömlek sanatını ihya edeceğiz, müze açacağız. Sınıflar var, oyun odaları var. Yani Türk-Japon kültürü burada sentezlensin ve Türkiye’de tek bir merkez olarak isim sağlasın” dedi.

Kapıcıoğlu, yapılacak merkezin Türk-Japon ilişkilerine farklı bir boyut kazandıracağını sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.