Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

OTSO Başkanı Şahin: “Faizler yükselmeseydi kurun önü alınamıyordu”

BAŞKAN SERVET ŞAHİN, AÇIKLANAN FAİZ ORANLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASINDA, “BUGÜN AÇIKLANAN FAİZ ORANLARI, ZATEN SERBEST PİYASADA DA FAİZ ORANLARI 13 BUÇUK-14 CİVARINDAYDI. MAKUL BİR FAİZ ORANLARI. ZATEN FAİZLER YÜKSELMESEYDİ KURUN ÖNÜ ALINAMIYORDU, ALTIN FİYATLARI UÇUP GİDİYORDU. PİYASADA SANKİ BİR SIKINTI VARMIŞ İMAJI OLUYORDU. FAİZLERİN NORMAL YERİNE ÇEKİLMESİ, DENGELİ KUR FİYATLARI, DENGELİ ALTIN FİYATLARINI OLUŞTURACAĞINA İNANIYORUM. İSABETLİ BİR KARAR OLDU, BEN BU KONUDA CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OTSO Başkanı Şahin: “Faizler yükselmeseydi kurun önü alınamıyordu”
232 views
19 Kasım 2020 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (OTSO) Servet Şahin, artan faiz oranlarının yükselmesinin milli bir hareket olduğunu ifade ederek, “Bu durum hükumete olan güvenin devam ettiğini bir göstergesi” dedi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 475 baz puan artırarak, yüzde 10,25’ten yüzde 15’e yükseltti. Yükselen faiz oranları sonrası dolar, euro ve altın fiyatlarında düşüş yaşanırken, OTSO Başkanı Servet Şahin, faiz oranlarının yükselmemesi durumunda kur fiyatlarının daha da yükselişe geçeceğini, bu kararın yerinde olduğunu açıkladı.

“Faizler yükselmeseydi kurun önü alınamıyordu”

Başkan Servet Şahin, açıklanan faiz oranları ile ilgili açıklamasında, “Bugün açıklanan faiz oranları, zaten serbest piyasada da faiz oranları 13 buçuk-14 civarındaydı. Makul bir faiz oranları. Zaten faizler yükselmeseydi kurun önü alınamıyordu, altın fiyatları uçup gidiyordu. Piyasada sanki bir sıkıntı varmış imajı oluyordu. Faizlerin normal yerine çekilmesi, dengeli kur fiyatları, dengeli altın fiyatlarını oluşturacağına inanıyorum. İsabetli bir karar oldu, ben bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu yapılan milli bir harekettir”

“Piyasa verilen mesaj, bir anda zaten kendini gösterdi” diyen Başkan Şahin, “Döviz, kur ve altın fiyatlarının düşmesi bir güven oluştuğunu gösteriyor. Bu durum hükumete olan güvenin devam ettiğini bir göstergesi. Bu yapılan milli bir harekettir” şeklinde konuştu.

Başkan Şahin ayrıca, Suriye, Irak ve Azerbaycan’a olan desteklerin, Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü gösterdiğini, artık Orta Doğu’da sadece Amerika ve Rusya’nın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de olduğunu sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.