Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Özel’ proje

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, FATSA İLÇESİNDE BULUNAN ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU BAHÇESİNE 120 M2’LİK SERA KURDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİRAAT MÜHENDİSLERİNİN DESTEKLERİ, ÖZEL ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN YETİŞTİRİLECEK ÜRÜNLERLE BİRLİKTE, HEM ÖĞRENCİLER TARIMLA İÇ İÇE OLACAK HEM DE OKULUN DÖNER SERMAYESİNE KATKI SAĞLANACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Özel’ proje
101 views
26 Haziran 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde bulunan Özel Eğitim Meslek Okulu bahçesine 120 m2’lik sera kurdu. Büyükşehir Belediyesi Ziraat Mühendislerinin destekleri, özel öğrenciler ve öğretmenleri tarafından yetiştirilecek ürünlerle birlikte, hem öğrenciler tarımla iç içe olacak hem de okulun döner sermayesine katkı sağlanacak.

Ordu’nun Fatsa ilçesindeki Özel Eğitim Meslek Okulu idarecileri, öğrencilerine tarım eğitimi vermek için Büyükşehir Belediyesi’nden destek istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, okul bahçesine 120 m2’lik alana sera kuruldu. Serada özel çocuklara yönelik, doğayla iç içe eğitim imkanı sunuluyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Dairesi Başkanı Ahmet Ultav, içerisinde damlama sulama sistemi, havalandırma sistemi, gübreleme tankı gibi modern donanımların yer aldığı serada, öğrencilerin toprağa dokunarak üretmenin mutluluğunu yaşayacaklarını söyledi.

Özel çocuklar tarımla iç içe olacak

Kurulan seraya her zaman destek vereceklerini ifade eden Ultav, “Özel çocuklarımıza sahip çıkmak, onların sağlıklı bir sosyalleşme süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla toplumun her kesiminden vatandaşlarımızla birlikte duyarlı davranmak durumundayız. Büyükşehir Belediyemiz Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığında görevli teknik personeller tarafından serada üretilecek ürünler ve yapılacak çalışmalarla ilgili destek verilecek” dedi.

Destekler devam edecek

“Covid-19 pandemi sürecinde tarımsal üretimin ne kadar stratejik bir öneme sahip olduğu açık bir şekilde görüldü” diyen Ultav, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin üretim ve araştırma kültürüyle yetişmeleri, toprağın değerini bilmeleri için yapılan bu çalışmalar son derece önemlidir. Büyükşehir Belediyemizce tarımsal üretimle ilgili uygun koşulları taşıyan ve talep eden okullarımıza öğrencilerin deney, araştırma gibi bilimsel etkinlikler yapmaları ve doğayla, toprakla bütünleşmeleri için verilen destekler devam edecek.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.