Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Servet Şahin: “Ordu lojistik merkez olacak”

ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI (OTSO) BAŞKANI SERVET ŞAHİN, OSMANLI PADİŞAHI SULTAN ABDÜLAZİZ DÖNEMİNDE İLK KEZ GÜNDEME GELEN, 2’NCİ ABDÜLHAMİD ZAMANINDA PROJESİ ÇİZİLEN, 5 İLİN DİREKT, 50 İLİN DOLAYLI İLGİLENDİREN 818 KİLOMETRELİK 145 YILLIK KARADENİZ-AKDENİZ OTOYOLU PROJESİ’NİN TAMAMLANMASIYLA ORDU’NUN LOJİSTİK MERKEZİ OLACAĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Servet Şahin: “Ordu lojistik merkez olacak”
342 views
26 Ekim 2020 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz döneminde ilk kez gündeme gelen, 2’nci Abdülhamid zamanında projesi çizilen, 5 ilin direkt, 50 ilin dolaylı ilgilendiren 818 kilometrelik 145 yıllık Karadeniz-Akdeniz Otoyolu Projesi’nin tamamlanmasıyla Ordu’nun lojistik merkezi olacağını söyledi.

Karadeniz-Akdeniz yolu projesinin yüzde 95’inin tamamlandığını belirten OTSO Başkanı Servet Şahin, yolun tamamlanmasıyla Ordu-Sivas yolunun 5 saatten 2 saate, Ordu- İskenderun arası ulaşımın ise 6-7 saate düşeceğini belirtti.

Karadeniz-Akdeniz yolu projesinin tamamlanması ile Ordu ilinin lojistik bir merkez haline dönüşeceğini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: “Bu yolun tamamlanmasıyla Karadeniz’e kıyısı olan ülkelere yapılacak ihracatlar da Ordu önemli bir rol üstlenecektir. Özellikle Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki ihraç ürünlerinin Karadeniz’e ulaştırılmasında büyük kolaylık sağlanacak olan bu durum ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayacaktır. Ayrıca ihraç ürünler, sanayicilerimiz tarafından Karadeniz’e kıyısı olan ülkelere daha kolay şekilde ulaştırılacaktır”

Ordu-Giresun Havalimanından sonra Karadeniz-Akdeniz yolunun Ordu için en önemli proje olduğunu aktaran Şahin, şöyle konuştu: “Havaalanımızdan sonra ilimize ve bölgemize yapılan en değerli yatırım bu yol. Ticarette en önemli şey ulaşım. Ulaşımı hallettiğimiz zaman ticaret yapmak daha kolay. Karadeniz-Akdeniz yolu tamamlandığında 50 il Karadeniz’e komşu olan ülkelere ihracatını bu yol üzerinden yapacaktır. 2020 yılı sonunda teslim edilmesi hedeflenen bu proje, pandemi sürecinin etkisi ile yaşanan sıkıntılardan dolayı biraz gecikebilir. İnşallah en kısa sürede bu projenin tamamlanarak hizmete açılmasını ümit ediyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.