Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu’ yayımlandı

ORDU’NUN İL OLUŞUNUN 100. YILI KUTLAMALARI, ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ORDU ÜNİVERSİTESİ’NİN İŞ BİRLİĞİYLE MEYDANA GETİRİLEN BİR KÜLLİYATLA TAÇLANDIRILDI. ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE ULUSLARARASI BİR YAYINEVİ TARAFINDAN BASILAN VE İKİ CİLTTEN OLUŞAN ‘TARİHİ VE KÜLTÜREL BOYUTLARIYLA ORDU’ İSİMLİ ÇALIŞMA YAKLAŞIK BİN 800 SAYFADAN OLUŞUYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu’ yayımlandı
150 views
09 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun tarihi üzerine hazırlanan en kapsamlı eser, kültür tarihine kazandırıldı.

Ordu’nun il oluşunun 100. yılı kutlamaları, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Üniversitesi’nin iş birliğiyle meydana getirilen bir külliyatla taçlandırıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle uluslararası bir yayınevi tarafından basılan ve iki ciltten oluşan ‘Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu’ isimli çalışma yaklaşık bin 800 sayfadan oluşuyor. Bu çalışmanın yanında bir de Ordu Yöresi Bibliyografyası bulunuyor.

İki ciltlik ‘Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu’ çalışması, Ordu Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sadullah Gülten, Doç. Dr. Tuğrul Özcan ve Araş. Gör. Kamil Yavuz editörlüğünde, Ordu Yöresi Bibliyografyası ise Araş. Gör. Kamil Yavuz tarafından hazırlandı. Eserin her bir cildinde üçer bölüm bulunurken birinci ciltte İlkçağda Ordu, Türk Hakimiyetinden Günümüze Ordu, Ordu’da Dil ve Edebiyat, ikinci ciltte ise Ordu’da Sanat ve Mimari, Ordu’da İnanç, Spor ve Folklorik Değerler, Ordu’da Tarım bölümleri yer alıyor.

Ordu tarihini ve kültürünü bir bütün olarak ortaya koymak ve sonraki akademik çalışmalara zemin oluşturmak amacıyla hazırlanan esere katkı veren ilim adamları arasında Süleyman Yücel Şenyurt, Necati Demir, Feridun M. Emecen, Bahaeddin Yediyıldız, Rıza Karagöz, İlhan Ekinci, Rahmi Çiçek, Salim Küçük, Ahmet Ali Bayhan, Abdulhamit Tüfekçioğlu, Sadullah Gülten, Ergin Ayan, Mesut Karakulak, Ali Çelik, Ali Baş, Saim Zeki Bostan bulunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.