Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UMKE ekiplerine eğitim ve tatbikat

KAMPIN SON GÜNÜNDE FATSA DEVLET HASTANESİ’NİN, HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI SAHA TATBİKATINA KATILAN UMKE EKİPLERİ, SENARYO GEREĞİ HASTANENİN YANGIN TAHLİYESİNE EŞLİK EDEREK, İTFAİYE EKİPLERİ İLE BİRLİKTE ÇATIDAN TAHLİYE, SERVİSTEN TAHLİYE VE HASTANE BAHÇESİNDE KURULAN TRİYAJ ALANINDA GÖREV ALARAK TATBİKATI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UMKE ekiplerine eğitim ve tatbikat
156 views
26 Ekim 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) afet, acil durum ve meydana gelebilecek olaylara karşı yeteneklerini geliştirmek adına eğitim ve tatbikata katıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın 2021 Faaliyet Planı kapsamında, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘UMKE İl Tatbikatı’ gerçekleştirildi. Toplam 18 UMKE personeli ve 4 eğitmenin katılımı ile gerçekleştirilen kamp süresince personellerin, meydana gelebilecek afet ve olağan dışı durumlara hazırlık, reaksiyon ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla, acil olgu yönetimi ve farklı eğitimler gerçekleştirildi. Ünye Asarkaya Kent Ormanı’nda düzenlenen eğitimde, UMKE müdahale araçlarının özellikleri, araçlarda bulunan malzeme ve ekipmanın kullanımı, zorlu doğa şartlarında yaya intikal, olay yeri yönetimi ve AFAD’ın görev ve yetkileri başlıklarında olmak üzere UMKE’nin görev yetki ve sorumluluğunda olan konular da anlatıldı.

Kampın son gününde Fatsa Devlet Hastanesi’nin, hastane afet ve acil durum planı saha tatbikatına katılan UMKE ekipleri, senaryo gereği hastanenin yangın tahliyesine eşlik ederek, itfaiye ekipleri ile birlikte çatıdan tahliye, servisten tahliye ve hastane bahçesinde kurulan triyaj alanında görev alarak tatbikatı bir şekilde tamamlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.