Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Sonel: “Kadına yönelik şiddet hiç olmasın istiyoruz”

ÇEŞİTLİ BİLGİLENDİRMELER VE SUNUMUN ARDINDAN TAMAMLANAN TOPLANTININ KAPANIŞINDA KONUŞAN ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL, KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ ÖNLEMEK ADINA YAPILMASI GEREKENLERİ YAPMAYA HAZIR OLDUKLARINI İFADE EDEREK, “KADINLARIMIZ ANAMIZDIR, EŞİMİZDİR, KIZ KARDEŞİMİZDİR, KIZIMIZDIR. HAKİKATEN ONLAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR. BEN EMİNİM Kİ TOPLUMUMUZUN GENELİ BU BİLİNÇ İÇERİSİNDEDİR. KADINA ŞİDDET HİÇ OLMASIN İSTİYORUZ. ONUN İÇİN HER YERDE ANLATACAĞIZ. OKULLARDA ANLATACAĞIZ, İŞYERLERİNDE ANLATACAĞIZ, MUHTARLARIMIZ VASITASIYLA ANLATACAĞIZ. HEP BERABER BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ. 19 İLÇEMİZLE BİZ BİR AİLEYİZ. BİZ, YAPILMASI GEREKEN NE VARSA YAPACAĞIZ BU KONUDA. TÜM BİRİMLERİMİZLE VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZLA BİRLİKTE BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ. 5 MİLYON KADINIMIZIN CEP TELEFONLARINA KADES UYGULAMASININ İNDİRİLMESİ KONUSUNDA TÜM ÇABAMIZI SARF EDECEĞİZ. KADINA ŞİDDET, BÖYLE BİR OLAY KARŞISINDA HEPİMİZ ÇOK ÜZÜLÜYORUZ. BAZI OLAYLAR KARŞISINDA KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR. ORDU AİLESİ OLARAK, ÜLKE OLARAK BİR KADINIMIZIN SAÇININ TELİNE ZARAR GELMESİN İSTİYORUZ. BUNUN İÇİN DE HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Sonel: “Kadına yönelik şiddet hiç olmasın istiyoruz”
133 views
09 Nisan 2021 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da, kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon, izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Ordu Valiliği toplantı salonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın önderliğinde, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ortak imzasıyla yürürlüğe giren, 2020-2021 yılları ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’ kapsamında bugün 81 ilde eş zamanlı olarak toplantı yapıldı. Toplantının açılış bölümüne, video konferans yoluyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da katıldı.

Toplantının açılışında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk birer konuşma yaparak, ’6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar, bundan sonraki süreçte yapılması gereken çalışmalar, uygulamalar ve alınması gereken tedbirlere ilişkin detaylı değerlendirmelerde bulundular.

“Kadına yönelik şiddet hiç olmasın istiyoruz”

Çeşitli bilgilendirmeler ve sunumun ardından tamamlanan toplantının kapanışında konuşan Ordu Valisi Tuncay Sonel, kadına yönelik şiddeti önlemek adına yapılması gerekenleri yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Kadınlarımız anamızdır, eşimizdir, kız kardeşimizdir, kızımızdır. Hakikaten onlar bizim için çok önemlidir. Ben eminim ki toplumumuzun geneli bu bilinç içerisindedir. Kadına şiddet hiç olmasın istiyoruz. Onun için her yerde anlatacağız. Okullarda anlatacağız, işyerlerinde anlatacağız, muhtarlarımız vasıtasıyla anlatacağız. Hep beraber bu işin üstesinden geleceğiz. 19 ilçemizle biz bir aileyiz. Biz, yapılması gereken ne varsa yapacağız bu konuda. Tüm birimlerimizle ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. 5 milyon kadınımızın cep telefonlarına KADES uygulamasının indirilmesi konusunda tüm çabamızı sarf edeceğiz. Kadına şiddet, böyle bir olay karşısında hepimiz çok üzülüyoruz. Bazı olaylar karşısında kelimeler kifayetsiz kalıyor. Ordu Ailesi olarak, ülke olarak bir kadınımızın saçının teline zarar gelmesin istiyoruz. Bunun için de hep beraber çalışacağız” dedi.

Toplantıya katılan Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, kadınların oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarının başkanları da kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.