Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yüce: “Ordu’da konut satışları düştü, arsa satışları hareketlendi”

TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN CAN DAMARI OLARAK NİTELENDİRİLEN EMLAK VE İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN GELİŞMESİ YÖNÜNDEKİ BÜTÜN ENGELLERİN KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ İFADE EDEN UĞUR YÜCE, GEÇMİŞ YILLARA GÖRE 2021 YILINDA ORDU’DA KONUT SATIŞLARINDA DÜŞÜŞ YAŞANDIĞINI SÖYLEDİ. BU KONUDA PANDEMİNİN DE ETKİSİ OLDUĞUNU İFADE EDEN YÜCE, KENTTE ARSA SATIŞLARININ KONUT SATIŞLARININ ÖNÜNE GEÇTİĞİNİ, İNSANLARIN ARTIK ŞEHİR HAYATINDAN UZAKLAŞMAK İÇİN MÜSTAKİL EVLERİ TERCİH ETMEYE YÖNELDİKLERİNE DEĞİNDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yüce: “Ordu’da konut satışları düştü, arsa satışları hareketlendi”
142 views
02 Aralık 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, 2021 yılında kentte konut satışlarının düşük olduğunu, arsa satışlarının ise artışa geçtiğini söyledi.

Türkiye’nin ve dünyanın can damarı olarak nitelendirilen emlak ve inşaat sektörünün gelişmesi yönündeki bütün engellerin kaldırılması gerektiğini ifade eden Uğur Yüce, geçmiş yıllara göre 2021 yılında Ordu’da konut satışlarında düşüş yaşandığını söyledi. Bu konuda pandeminin de etkisi olduğunu ifade eden Yüce, kentte arsa satışlarının konut satışlarının önüne geçtiğini, insanların artık şehir hayatından uzaklaşmak için müstakil evleri tercih etmeye yöneldiklerine değindi.

“Pandeminin de etkisiyle insanlar şehirden uzaklaşmak istedi, arsa talebi arttı”

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, korona virüs pandemisi nedeniyle insanların artık sakin ortamlarda yaşamak istediklerini, bu nedenle arsa satışlarındaki hareketliliğin arttığını belirterek, “2021 yılında, önceki yıllara göre hesaplarsak emlak satışları biraz daha yavaş geçmiş oldu, tabi burada pandeminin, son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve ilimizde 11 aydır yaşanmakta olan imar izninin olmayışı kentteki konut satışlarını etkiledi. 2021 yılında Ordu’da yeni inşaat ruhsatı olmadığı için çok fazla konut üretilmedi. Ancak Ordu’da genellikle arsa talebi çok fazla oldu. Pandemiden dolayı insanların köy gibi nezih yerlerde yaşama isteği ortaya çıktı. Pandemiden dolayı evlere hapis olan insanlar köy hayatı ve bahçeli ev arayışı içerisine geçti. Bu arada sanayi alanlarında arsa talepleri de olmuş oldu, imalathaneler ve yeni kurulacak olan alanlar için arsa istekleri oldu” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.