Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınordu’da hazır giyim uygulamaları merkezi hizmete hazır

ORDU İŞGÜCÜ PİYASASININ TALEP, BEKLENTİ VE İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLMEK VE KENTİN GELECEK YILLARINI PLANLAYABİLMEK ADINA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN ALTINORDU BELEDİYESİ, BU PROJESİYLE HEM TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ BİR AÇIĞINI KAPATMAYI, HEM DE GENÇLERİ VE KADINLARI MESLEK SAHİBİ YAPMAYI HEDEFLİYOR. ALTINORDU BELEDİYESİ, KARACAÖMER MAHALLESİ’NDE BULUNAN VE MÜLKİYETİ BELEDİYEYE AİT OLAN ATIL TESİSİ EKONOMİYE KAZANDIRARAK, TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN BİR EĞİTİM ATÖLYESİ HALİNE GETİRDİ. BİR OKUL VE EĞİTİM MERKEZİ GİBİ ÇALIŞACAK OLAN ALTINORDU BELEDİYESİ HAZIR GİYİM UYGULAMA MERKEZİ İŞGÜCÜ ARAŞTIRMA PİYASASI RAPORUNA GÖRE, TEMİNİNDE GÜÇLÜK ÇEKİLEN MESLEK GRUBUNUN BAŞINDA GELEN VE ORDU İLİNDE EN ÇOK ARANAN NİTELİKLİ İŞÇİ KATEGORİSİNDE BİRİNCİ SIRADA YER ALAN ‘DİKİŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ’ YETİŞTİRECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altınordu’da hazır giyim uygulamaları merkezi hizmete hazır
94 views
12 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da, Altınordu Belediyesi’nin destekleriyle hayata geçirilen hazır giyim uygulamaları merkezi ile kadınlara ve gençlere giyim sektöründeki mesleklerin öğretilmesi hedefleniyor.

Ordu işgücü piyasasının talep, beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve kentin gelecek yıllarını planlayabilmek adına çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi, bu projesiyle hem tekstil sektörünün önemli bir açığını kapatmayı, hem de gençleri ve kadınları meslek sahibi yapmayı hedefliyor. Altınordu Belediyesi, Karacaömer Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan atıl tesisi ekonomiye kazandırarak, tekstil sektörü için bir eğitim atölyesi haline getirdi. Bir okul ve eğitim merkezi gibi çalışacak olan Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulama Merkezi işgücü araştırma piyasası raporuna göre, temininde güçlük çekilen meslek grubunun başında gelen ve Ordu ilinde en çok aranan nitelikli işçi kategorisinde birinci sırada yer alan ‘dikiş makinesi operatörü’ yetiştirecek. Altınordu Belediyesi, bu kapsamda yetiştireceği kalifiye işgücü ile sektörel bazda şehri hem tekstil yatırımcıları için bir cazibe merkezine dönüştürecek, hem de kadın ve genç istihdamına katkı sağlayacak. Altınordu Kaymakamlığı’nın da paydaşlarından biri olduğu proje, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) iş birliği ve Altınordu Belediyesi eş finansmanı desteği ile uygulanıyor.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, belediye aracılığıyla ortaya konacak istihdam odaklı yerel bir kalkınma modelini oluşturacaklarını ifade etti. Projenin, gençlerin işsizlik sorununa da çözüm olacağına dikkat çeken Başkan Tören, “Mesleki eğitimin teorik kısmını Altınordu Belediyesi Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezi’nde üniversite ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile gerçekleştirirken, pratik eğitimleri ise Karacaömer Mahallesi’nde bulunan Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi’nde vereceğiz. Bu merkezimizde pratik eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizin işe ve işyerine uyumunu ise atölyemizin hemen bitişiğinde faaliyette bulunacak, işletmede pekiştireceğiz ve böylece tekstil piyasasında aranan nitelikli işgücü ihtiyacını temin etmiş olacağız. Sanayinin gelişmesine ve yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sunmak adına hedef alanlarımızdan biri olan tekstil sektörü için hem yatırımcı temin etmeye, hem üretim alanlarını altyapı ve üstyapısıyla oluşturmaya, hem de ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünü teorik ve pratik eğitimlerle artırmaya, şehrimizi tarımda, ticarette, turizmde, teknolojide ve diğer alanlarda olduğu gibi tekstil sektöründe de bir çekim merkezi haline getirmek için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.