Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Tavlı: “Selin hasarı 30 milyon TL, zararın telafisi için çalışıyoruz”

ÜNYE’DE AŞIRI YAĞIŞLAR SONRASI MEYDANA GELEN HASARLARLA İLGİLİ PLANLI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜKLERİNİ KAYDEDEN BAŞKAN TAVLI, “ÖZELLİKLE 6 VE 13 AĞUSTOS TARİHLERİNDE YAĞAN ŞİDDETLİ YAĞMUR NETİCESİNDE KIRSAL MAHALLELERİMİZDE ÇOK CİDDİ ANLAMDA HASARLAR MEYDANA GELDİ. YİKOP İLE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN GELEN EKİPLERİN İNCELEMESİ SONRASI HASARIN 30 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE OLDUĞU BELİRTİLMİŞTİR. BİZ, HASAR GÖREN ALANLARDA ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ İLE BİRLİKTE OMUZ OMUZA VEREREK ÖNCELİKLE FINDIK SEZONUNUN DA DÜŞÜNEREK VATANDAŞLARIMIZIN YOL GEÇİŞLERİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞTIK. ZARAR GÖREN YOLLARIMIZIN HIZLI BİR ŞEKİLDE ESKİ HALİNE GELMESİ İÇİN PLANLAMALARIMIZI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Tavlı: “Selin hasarı 30 milyon TL, zararın telafisi için çalışıyoruz”
56 views
08 Eylül 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçede geçtiğimiz etkili olan şiddetli sağanak sonrası hasarın 30 milyon TL olarak belirlendiğini, zararın telafisi için çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirtti.

Ünye Belediyesi Eylül ayı Olağan Belediye Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, gündem maddelerine geçilmeden önce Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Özellikle Ağustos ayında yaşanan aşırı yağışlara değinen ve oluşan zararlarla ile bu zararlar sonucu gerçekleştirilen, çalışma ve planlamalarla ilgili konuşan Başkanı Hüseyin Tavlı, yağışlar sonrası 30 milyon liranın üzerinde bir hasar meydana geldiğini belirtti.

“Hasarın 30 milyon TL’nin üzerinde olduğu belirtildi”

Ünye’de aşırı yağışlar sonrası meydana gelen hasarlarla ilgili planlı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Başkan Tavlı, “Özellikle 6 ve 13 Ağustos tarihlerinde yağan şiddetli yağmur neticesinde kırsal mahallelerimizde çok ciddi anlamda hasarlar meydana geldi. YİKOP ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelen ekiplerin incelemesi sonrası hasarın 30 milyon liranın üzerinde olduğu belirtilmiştir. Biz, hasar gören alanlarda Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte omuz omuza vererek öncelikle fındık sezonunun da düşünerek vatandaşlarımızın yol geçişlerini sağlamaya çalıştık. Zarar gören yollarımızın hızlı bir şekilde eski haline gelmesi için planlamalarımızı yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Sel ile ilgili meydana gelen zararların çoğunun vatandaş kaynaklı olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Tavlı, “Sel esnasında sahada yaptığımız incelemelerde yağışların zarar vermesinin birinci sebebinin hemşerilerimizin ne yazık ki bahçelerinden çıkan dal ve bunun gibi rusubatları yol kenarlarındaki V kanallarına gelişi güzel yığmalarından dolayıdır. Bu yığılmalar büz geçişlerini tıkadığı için yollara ciddi zararlar verdi. Vatandaşlarımızın bu konuya özellikle dikkat etmelerini rica ediyorum. Bu yolların yapılması için ciddi bir emek ve para harcanıyor. Bunu ziyan etmeye hiçbirimizin hakkı yok diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yaşanan aşırı yağışlarda beton yolların öneminin bir kez daha anlaşıldığını söyleyen Tavlı, şu ifadelere yer verdi:

“Beton yolların bulunduğu bölgelerde kanallar tıkanmış olsa dahi üzerinden akan su yollara zarar veremedi. Bu yollarda yaptığımız incelemelerde zararın yüzde 5 gibi bir seviyede kaldığını gördük. Ancak satıh kaplama asfaltlarda ve malzemeli bakım gerçekleştirilen yollarda suların zarar verdiğini tespit ettik. Bazı noktalarda ise kullanılan büzlerin ve baksların yeterli olmadığını gördük. Bu noktalarda da daha geniş su geçiş noktaları kullanarak önümüzdeki süreçte yaşanabilecek yağışlara karşı önlemlerimizi almış olacağız.”

Toplantıda daha sonra gündem maddelerine geçildi. Ünye Belediye meclisinde 10 maddelik gündem tek tek okunarak oy birliği ile kabul edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.