Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Tören: “Modern şehirler, yerinde nefes alınabilen şehirlerdir”

TOPLANTIDA KONUŞAN BAŞKAN TÖREN, BELEDİYE HİZMET BİNASININ DA İÇİNDE BULUNDUĞU PROJE ALANINDA ÇALIŞMALARIN HIZLA DEVAM ETTİĞİNİ KAYDEDEREK, PROJENİN TAMAMLANDIĞINDA 3 BİN METREKARE YEŞİL ALANA SAHİP BİR DOĞAL SOSYAL KAMPÜS OLUŞACAĞINI BELİRTTİ. BELEDİYE BİNASININ ALTINDA BULUNAN KAPALI OTOPARKIN HER YAĞIŞTA CİDDİ MANADA SU ALDIĞINI, BU NEDENLE BU ALANDA BİR YENİLEMENİN ZARURİ OLDUĞUNU VE PROJEYE BU ALANIN DA DAHİL EDİLDİĞİNİ İFADE EDEN BAŞKAN TÖREN, BURADAKİ HASSASİYETLERİNİN ÇEVRE, ŞEHİR KİMLİĞİ VE ESTETİĞİ İLE BİRLİKTE ÇALIŞMALARI ORTAYA ÇIKARTMAK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan Tören: “Modern şehirler, yerinde nefes alınabilen şehirlerdir”
99 views
07 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ilçenin ticaret ağırlıklı yerleşim alanlarından biri olan Yeni Mahalle’nin ortasında yeşil yoğunluklu bir yaşam alanı oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Altınordu Belediye meclisi ekim ayı olağan toplantısı belediye meclis salonunda, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Tören, belediye hizmet binasının da içinde bulunduğu proje alanında çalışmaların hızla devam ettiğini kaydederek, projenin tamamlandığında 3 bin metrekare yeşil alana sahip bir doğal sosyal kampüs oluşacağını belirtti. Belediye binasının altında bulunan kapalı otoparkın her yağışta ciddi manada su aldığını, bu nedenle bu alanda bir yenilemenin zaruri olduğunu ve projeye bu alanın da dahil edildiğini ifade eden Başkan Tören, buradaki hassasiyetlerinin çevre, şehir kimliği ve estetiği ile birlikte çalışmaları ortaya çıkartmak olduğunu söyledi.

Konuşmasında, proje kapsamındaki bütün alanı bölgenin ve coğrafyanın iklim şartları içerisinde büyüyebilecek ve şehrin yeşili ile bir dinlenme merkezi olarak planladıklarını kaydeden Başkan Tören, “15-16 yaşındaki yetişkin ağaçlarla birlikte burayı bir ticari merkez değil, bir dinlence bir teneffüs yeri olarak planladık ve 700 metrekare büyüklüğünde yapacağımız Safahat, Nutuk Kafemiz içerisinde gençlerimiz öğrencilerimiz sıkıldıklarında dışarı çıkabilecekler. Kadınlarımız için bir fitness merkezi, sosyal market, bir sanat galerisi, aile danışma merkezi, mükemmeliyet merkezi ile büyük bir sosyal kampüste yaklaşık iki bin beş yüz insan popülasyonunu karşılayabilecek bir alan ortaya çıkarıyoruz. Dolayısı ile burada böyle bir alanda Yeni Mahalle’de insanlarımız 60-65 yaşındaki bir büyüğümüz dinlenmek için, torununu dışarıya çıkarmak için, komşusu ile sohbet etmek için çevre yolunu veya Atatürk Bulvarını aşıp da kıyı kenara gitmek zorunda kalmasın. Artık modern şehircilik anlayışında şehirler yerinde nefes alınabilen şehirlerdir” dedi.

Başkan Tören, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na da kent genelinde süren alt ve üstyapı çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi. Toplantıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda görev yapmakta iken Başkan Aşkın Tören’in talebi üzerine Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen İŞKUR İç Denetim Başkanı Cihat Demiralp, geçici görevlendirme süresinin dolması üzerine Altınordu Belediyesindeki görevinden ayrıldı. Görev süresi dolarak Altınordu’ya veda eden Cihat Demiralp’e plaket takdim eden Başkan Tören, hizmetleri için kendisine teşekkür etti.

Altınordu Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.