Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye çalışanlarına etkili ve verimli konuşma eğitimi

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA ETKİLİ VE VERİMLİ KONUŞMA EĞİTİMİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye çalışanlarına etkili ve verimli konuşma eğitimi
22 views
05 Şubat 2022 - 18:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Belediye Akademisi iş birliği ile gerçekleşen etkili konuşma ve diksiyon eğitiminde eğitmen Ecem Erenoğlu, Fatsa Belediyesi çalışanlarına konuşma korkusunun sebepleri ve çözümleri, kendini etkili bir şekilde ifade etmenin ve dinlemenin önemi, konuşmanın unsurları, diyafram kontrolü ve nefes egzersizleri gibi konularda eğitim verdi.

Eğitmen Ecem Erenoğlu oldukça faydalı bir bilgi paylaşımından sonra eğitim ile ilgili yaptığı açıklamada, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği düşünebilme özelliği olduğunu belirterek, “Aslında doğamız gereği sürekli etkileşim içerisinde bulunduğumuzdan yalnızca düşünmek yeterli değildir. Düşündüklerini doğru ifade edebilmek ve bunu yaparken iletişimde bulunduğu kişilerde pozitif bir etki bırakabilmek, olumlu duygular uyandırabilmek son derece önemlidir. Konuşmak, her gün her dakika gerçekleştirdiğimiz bir eylem olsa da, etkili ve güzel konuşmak kendine yatırım yapmayı gerektiren değerli bir gelişim alanıdır. Çocukluktan itibaren bir takım yargılar ve inanç kalıplarına maruz kaldığımız için çoğu zaman kendimizi doğru ifade edemeyebiliyor, korkuyor ya da heyecanlanıyoruz. Bunları aşmanın teknikleri var. Bilirseniz ve uygularsanız endişeyi bir kenara bırakıp iletişim becerilerinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz” dedi.

“Heyecanımızı nasıl yeneriz”

Açıklamasının devamında konuşma tekniklerinden bahseden eğitmen Erenoğlu, “Konuşurken hangi organlarımızı kullanıyoruz, nasıl doğru nefes alıp verebiliriz, konuşma organlarımızı nasıl daha verimli hale getireceğiz gibi birçok başlık altında öğrendiğimiz teknikleri uyguladığımızda ve emek verdiğimizde her gün konuşmanızın biraz daha iyi olduğunu gözlemleyeceksiniz. Söyledikleriniz düşündüklerinizin çeyreği bile değilken ifade edebildiğiniz kadarının en iyisini yapın. Seni seviyorum diyorsanız bunu yüzünüz asık sert ve yüksek bir ses tonuyla söylemeniz olumlu bir etki yaratmayacaktır. Gülümseyerek yumuşak bir ton kullanırsanız sevgi duygusunu karşı tarafa iletebilirsiniz ne söylediğiniz değil onu nasıl söylediğiniz her zaman daha önemli olacaktır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.