Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

En çok fındık ihracatı yapan 20 firmanın 7’si Ordulu

ORDU TİCARET BORSASI BAŞKANI ZİVER KAHRAMAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
En çok fındık ihracatı yapan 20 firmanın 7’si Ordulu
12 views
12 Ocak 2022 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, 2021 yılında en fazla fındık ihracatı yapan ilk 20 firmanın 7’sinin Ordu firması olduğunu, bu firmanın 5’inin Ordu Ticaret Borsası üyesi olduğunu belirtti.

Türkiye’nin en önemli ihracat kalemlerinden biri olan fındıkta 2021 takvim yılında en fazla ihracat yapan ilk 20 firmanın arasına Ordu’dan 7 firma gerdiğini, bunun 5’inin borsa üyesi olduğunu belirten Kahraman, “Üreticilerimizin emeği sonucunda ortaya çıkan bu ürüne katma değer kazandırıp da ihraç eden üyelerimizi takdir ve tebrik ediyorum” dedi.

“Üretmek zorundayız, yoksa hepimiz kaybederiz”

Fındık sektörünü tüm paydaşlarıyla beraber bir bütün olarak gördüklerini, üretimden pazarlamaya kadar entegre bir sistem olarak değerlendirdiklerini belirten Kahraman, bu entegrasyonun hangi noktada bozulursa bozulsun kaybedenin fındık sektörü olacağına dikkat çekti.

Bu durumda üretmenin önemli hale geldiğini kaydeden Kahraman, şöyle konuştu:

“Büyüme ve kalkınmanın tek aracı vardır o da üretmektedir. Farazi mevzular zerinde zaman kaybetmeden çağın gereğine uygun üretim ilişkilerini geliştirmek durumundayız. Dünyanın gelişmiş ekonomilerine bakıldığında teknoloji üretenlerin ya da teknoloji yoğun, endüstriyel ve entegre üretim yapanların her zaman kazandığını ve refah seviyelerinin de yükseldiğini görmekteyiz. İcabında bir çip karşılığı bir kamyon buğday olabilmektedir. ‘Akıllı Tarım’ tekniklerinin, ÜR-GE ve AR-GE’ye dayalı sanayi ve pazar algısının hayata geçirilmesi artık zorunluluktur ve tüm bunları hep beraber, bir arada ve birbirimize destek olarak yapabiliriz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.