Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hiç giyemediği ayakkabıları, başkaları için tamir ediyor

ENGELİNİN, KENDİSİNE ENGEL OLMADIĞINI VE AYAKKABI KULLANMAYA HEVESLENMEDİĞİNİ İFADE EDEN HAMZA ENGİN, “ŞİMDİ MESELA BİR AYAKKABIYI HEVESLE YAPTIM AMA BEN GİYEMİYORUM HİÇ GİYMEYİ DÜŞÜNDÜM MÜ? YOK, YANİ GİYMEYE HEVESLENİP TATMADIM ÖYLE BİR ÖZENTİYE DE DÜŞMEDİM. ŞÜKÜRLER OLSUN AMA TABİ Kİ MUTLULUK VEREN BİR YÖNÜ VARDIR ONU BİZ TADAMADIK” DEDİ. ENGİN, HİÇBİR ZAMAN AYAKKABI GİYMEDİĞİ İÇİN DUYGUSAL YÖNDE YENİLGİYE DÜŞMEDİĞİNİ SÖZLERİNE EKLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hiç giyemediği ayakkabıları, başkaları için tamir ediyor
96 views
04 Şubat 2022 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde bebekken geçirdiği hastalık sonucu ayaklarını kaybeden Hamza Engin(53), hiç giyemediği ayakkabıları müşterileri için tamir ediyor.

Yaklaşık 32 yıldır ayakkabı tamirciliği mesleğini yapan 53 yaşındaki Hamza Engin giyemediği ayakkabıları, yıllardır başkaları için tamir ediyor. 6 aylık bebek hastalığı yüzünden yanlış iğne tedavisi sonucu engelli bir birey olduğunu ifade eden Hamza Engin, bu engelin kendisine hiçbir zaman yük olmadığını vurguladı.

“Ayakkabı giymeyi hiç heveslenmedim”

Engelinin, kendisine engel olmadığını ve ayakkabı kullanmaya heveslenmediğini ifade eden Hamza Engin, “Şimdi mesela bir ayakkabıyı hevesle yaptım ama ben giyemiyorum hiç giymeyi düşündüm mü? Yok, yani giymeye heveslenip tatmadım öyle bir özentiye de düşmedim. Şükürler olsun ama tabii ki mutluluk veren bir yönü vardır onu biz tadamadık” dedi.

Engin, hiçbir zaman ayakkabı giymediği için duygusal yönde yenilgiye düşmediğini dile getirdi.

“Halkımız bana sevgi göstermeseydi bu mesleği asla yapmazdım”

Engin, kendisinin bu mesleği yaptığını gören vatandaşların daha iyi bir yaklaşımda bulunduğunu belirterek, “Halkımızın içerisinde bu sevgiye, şefkate erişemeseydim bu mesleği asla yapamazdım” ifadelerine yer verdi.

“Ömrüm olursa bu meslekte yarım asrı devirmeyi de düşünüyorum”

Yaklaşık 2 metrelik bir alanda bu işi yaptığını ifade eden Engin, “Çeyrek asrı devirdim, ömrüm olursa yarım asrı devirmeyi de düşünüyorum. Ben buraya bir gün gelmesem evde kalamam sıkılırım, bunalırım yani burası benim için bir hobi” şeklinde konuştu.

Engin, “Arkadaşlarımız engelli olup da kendileri bir kenara çekmeyi bıraksınlar bir şeyler yapmaya ‘ben de buradayım, ben de bunu yapabiliyorum’ demeyi ve çevresinde de bunu daha iyi başarmayı düşünsünler her zamanda başarılı olacaklarına inanıyorum” diyerek engelli bireylere çağrıda bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.