Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu topyekün üretime geçiyor

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, KENTİ TOPYEKÛN ÜRETİME GEÇİRİYOR. YAZ SEZONUNDA VERİLEN DESTEKLE, 7 İLÇEDEKİ 40 ADET SERADA, TOPLAM 150 TONLUK ÜRETİM GERÇEKLEŞEN ORDU’DA, KIŞLIK SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI. PROJE KAPSAMINDA, 19 İLÇENİN TAMAMINDA, ÜRETİCİLERE 1 MİLYON ADET KIŞLIK SEBZE FİDESİ DAĞITIMI YAPILACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu topyekün üretime geçiyor
203 views
05 Kasım 2020 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kenti topyekûn üretime geçiriyor. Yaz sezonunda verilen destekle, 7 ilçedeki 40 adet serada, toplam 150 tonluk üretim gerçekleşen Ordu’da, kışlık sebze yetiştiriciliği için çalışma başlatıldı. Proje kapsamında, 19 ilçenin tamamında, üreticilere 1 milyon adet kışlık sebze fidesi dağıtımı yapılacak.

Ordu’da, ulaşım, altyapı, turizm, üstyapı ve sağlık alanında birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım projeleriyle vatandaşlara yeni gelir kaynakları oluşturdu. Ordu Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde “Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında desteklenen 7 ilçedeki 40 adet serada 150 tonluk üretim gerçekleşti.

19 ilçede üretim yapılacak

Yaz sezonu ürünlerinin hasadının sona ermesinin ardından, vatandaşların üretime olan taleplerinin artmasıyla birlikte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla yeni bir çalışma başlatıldı. Topyekün bir üretim ağı oluşturmak için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede yaşayan vatandaşlara tamamı hibe olmak üzere, toplam 1 milyon adet kışlık sebze fidesi dağıtımı yapmaya hazırlanıyor.

Dağıtımlar 11 Kasım’dan itibaren başlıyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, üreticilere dağıtılacak fidelerin tamamının hibe şeklinde olacağını söyledi. Başkan Güler, “Hibe fidelerimizin bütçesi, Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanacak. Sebze fideleri Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanlığımız ve Proje ortağımız İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ilçe teşkilatları vasıtasıyla üreticilerimize ulaştırılacak. Marul, Maydonoz, Brokoli ve Karnabahar sebzelerinden oluşan toplam 1 milyon sebze fidesi, 11 Kasım tarihinden itibaren gerek açık arazide, gerekse serada yetiştirilmek üzere çiftçilerimize dağıtılacak” dedi.

Destekler artarak devam edecek

Tarım ve hayvancılığa olan desteklerinin artarak devam edeceğini dile getiren Başkan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Daha önce de Covid-19 pandemisinin başladığı ilk dönemlerde evinden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü ile 18 yaş altı vatandaşların evlerine domates fidesi ulaştıran Büyükşehir Belediyemiz, bu sefer topyekûn bir üretim atağı başlatıyor. Pandemi ile birlikte önemi çok daha iyi anlaşılan tarımın gelişmesi ve tarımsal üretimin artarak ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlanması için desteklerimiz devam edecek.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.