Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da serbest piyasada fındık 23,5 liradan işlem görüyor

TZOB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARSLAN SOYDAN, 2020 YILI FINDIK SEZONU ÖNCESİ FINDIK FİYATLARINI AÇIKLAMASINDAN SONRA OLUŞAN SERBEST PİYASANIN ÜRETİCİLERİ MEMNUN ETTİĞİNİ HATIRLATTI. FINDIK FİYATINDA YAŞANAN SERT DÜŞÜŞÜN ÜRETİCİLER TEDİRGİN ETMEDİĞİNİ VE ŞUANDA SERBEST PİYASADA 50 RANDIMAN FINDIĞIN 23 BUÇUK LİRADAN İŞLEM GÖRDÜĞÜNÜ AKTARAN SOYDAN, “İKİ HAFTA ÖNCE FINDIKTA YAŞANAN VE 22 BUÇUK LİRAYA KADAR İNEN SERT DÜŞÜŞ SONRASI, ŞUAN 23 BUÇUK LİRA CİVARINDA SEYREDİYOR. ÜRETİCİLERİMİZDE BİR PANİK HAVASI OLUŞMADI. BU SÜREÇTE PANİK YAPARAK PAZARA FINDIĞINI İNDİRMEDİ. 25 LİRA ÜZERİ OLAN FİYATLAR SONRASI YİNE BUNU BEKLEYEN ÜRETİCİLERİMİZ VAR, DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE SÜRECİ TAKİP EDİYOR. ŞUANDA FINDIK FİYATLARI DÜŞÜŞ EYLEMİNDEN ÇIKMIŞ VE BU SEVİYELERDE DEVAM EDER DURUMDA. BAZI ÜRETİCİLERİMİZ ELLERİNDE CİDDİ ORANDA FINDIK VAR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da serbest piyasada fındık 23,5 liradan işlem görüyor
135 views
09 Kasım 2020 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da geçtiğimiz haftalarda 22 liraya kadar gerileyen 50 randımanlı fındık fiyatı, bu hafta 23 buçuk liradan işlem görüyor.

Ordu’da serbest piyasada 25 liraya kadar yükselen ve geçtiğimiz haftalarda 22 liraya kadar gerileyen 50 randımanlı fındık fiyatı, bu hafta 23 buçuk liradan işlem görüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sezon öncesi levant kalite fındığın 22, Giresun kalite fındığın ise 22 buçuk lira olarak açıklanması, üreticilerin mahsullerine sahip çıkmasını sağladı. Serbest piyasada ise TMO’nun üzerine çıkan fiyatlar, üreticiler açısından olumlu karşılanırken, sezon ortalarında 25 liraya kadar yükselen ancak sonrasında ise 22 liraya kadar gerileyen fiyatlar, bazı üreticileri ’fiyatların düşeceği’ konusunda tedirgin etse de, ihtiyaç dışındakilerin pazara fındık indirmediği belirtildi.

“Üreticilerimizin elinde ciddi oranda mahsul var”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, 2020 yılı fındık sezonu öncesi fındık fiyatlarını açıklamasından sonra oluşan serbest piyasanın üreticileri memnun ettiğini hatırlattı. Fındık fiyatında yaşanan sert düşüşün üreticiler tedirgin etmediğini ve şuanda serbest piyasada 50 randıman fındığın 23 buçuk liradan işlem gördüğünü aktaran Soydan, “İki hafta önce fındıkta yaşanan ve 22 buçuk liraya kadar inen sert düşüş sonrası, şuan 23 buçuk lira civarında seyrediyor. Üreticilerimizde bir panik havası oluşmadı. Bu süreçte panik yaparak pazara fındığını indirmedi. 25 lira üzeri olan fiyatlar sonrası yine bunu bekleyen üreticilerimiz var, dikkatli bir şekilde süreci takip ediyor. Şuanda fındık fiyatları düşüş eyleminden çıkmış ve bu seviyelerde devam eder durumda. Bazı üreticilerimiz ellerinde ciddi oranda fındık var” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.