Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da sporculara yarım milyonluk destek

PANDEMİYLE MÜCADELE KAPSAMINDA, ALTINORDU BELEDİYESİ TARAFINDAN BUGÜNE KADAR YAPILAN YARDIMLARA EK OLARAK, 15 MİLYON TL’LİK ‘TAMAMLAYICI SOSYAL DESTEK PAKETİ’, DÜZENLENEN LANSMAN PROGRAMIYLA, BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ AYLARDA AÇIKLANMIŞTI. AÇIKLANAN 15 MİLYON TL’LİK DEV YARDIM KAMPANYASI KAPSAMINDA SPORCULAR DA UNUTULMADI. ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN, GEÇTİĞİMİZ AYLARDA AÇIKLANAN 15 MİLYON TL’LİK TAMAMLAYICI SOSYAL DESTEK PAKETİNİN ADIMLARINI ATMAYA DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ. BU KAPSAMDA GEÇEN AYLARDA ÖĞRENCİLERE BİN ADET TABLET BİLGİSAYAR DAĞITILDIĞINI, ÜRETİCİLER KADINLAR İLE ADIMLAR ATILARAK, ÖKSÜZ VE İHTİYAÇ SAHİPLERİ ÇOCUKLARINA YARDIMLAR YAPILDIĞINI, RAMAZAN AYINDA DA 40 BİN AİLEYE YARDIMLARIN YAPILDIĞINI İFADE EDEN ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN, BU DESTEKLERİN DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’da sporculara yarım milyonluk destek
195 views
26 Mayıs 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından, pandemi döneminde sıkıntılar yaşayan spor camiasına 500 bin TL’yi aşan destekte bulunuldu.

Pandemiyle mücadele kapsamında, Altınordu Belediyesi tarafından bugüne kadar yapılan yardımlara ek olarak, 15 milyon TL’lik ’Tamamlayıcı Sosyal Destek Paketi’, düzenlenen lansman programıyla, Belediye Başkanı Aşkın Tören tarafından geçen aylarda açıklanmıştı. Açıklanan 15 milyon TL’lik dev yardım kampanyası kapsamında sporcular da unutulmadı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 15 milyon TL’lik tamamlayıcı sosyal destek paketinin adımlarını atmaya devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda geçen aylarda öğrencilere bin adet tablet dağıtıldığını, üretici kadınlar ile adımlar atılarak, öksüz ve ihtiyaç sahipleri çocuklara yardımlar yapıldığını, Ramazan ayında da 40 bin aileye yardımların yapıldığını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, bu desteklerin devam edeceğini belirtti.

“Sporculara 500 bin lirayı aşan destek”

Altınordu Belediyesi tarafından yapılan destekler sürerken, sporcular da unutulmadı. Pandemi sürecinde zor durumda olan spor camiasına yönelik belediye tarafından yapılan yardımın 500 bin TL’yi aştığını söyleyen Başkan Tören, “Bugün de benzer, bu çalışmamızın bir devamı olan, 40 bin tane lisanlı sporcumuzu şehrimizde sporla iştigal ettiği bir yerde, özellikle 72 tane amatör spor kulübümüzün 28 branşta spor faaliyetlerini sürdüren kulüplerimizin de bu dönemde üzerlerindeki bu baskıyı azaltmak istedik. Onların pandemi ile ilgili ekonomik yönlü sorunlarını en aza indirgeyelim ve 5 bin TL’lik, toplamda 500 bin lirayı aşan destekle Ordu’da spora, sporcuya ve kulüplerimize bu ekosistem içerisinde bulunan tüm paydaşların sporla ilgili aktivitelerini kesintiye uğratmadan devam ettirmeleri adına Altınordu Belediyesi olarak böyle bir destekte bulunduk” dedi.

“Kentte sporu yaygınlaştırmak ve gençlere sporu aşılamak adına çalışmalar devam edecek”

“Bu kapsamda hem hakemlerimize hem antrenörlerimize hem de kulüplerimiz marifeti ile sporcu arkadaşlarımızın aktivite ve etkinliklerini devam ettirmek istedik” diyen Başkan Aşkın Tören, “Burada 500 bin TL’lik destekten bahsediyoruz ama daha büyük destek bizim Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve bakanlığımızla birlikte önümüzdeki haftalarda imzalayacağımız protokol ile birlikte, şehrimizin 100’üncü yılında tesisleşme ve altyapı, herkes için spor anlayışı ile ama temelde de gençlik geleceğimizdir anlayışı ile şehirde sportif etkinlik aktiviteleri güçlü bir altyapı ile buluşturmak adına yatırımlarımızı açıklayacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Tören konuşmasının ardından sporculara destek çeklerini teslim etti. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Spor İl Müdürü Mustafa Genç, spor kulübü temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.