Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’dan İzmir’e tır dolusu yardım

ALTINORDU BELEDİYESİ, TOPLUMSAL VE SOSYAL OLAYLARDA GÖSTERDİĞİ DUYARLILIK VE FARKINDALIK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR. BU KAPSAMDA, GEÇTİĞİMİZ AYLARDA GİRESUN’UN DERELİ İLÇESİNDE YAŞANAN SEL AFETİNİN YARALARININ SARILMASI AMACIYLA EKİP VE EKİPMANLARIYLA DERELİ HALKI İLE DAYANIŞMA GÖSTEREN ALTINORDU BELEDİYESİ, BU DEFA DA İZMİRLİ DEPREMZEDE VATANDAŞLARA YARDIM ELİNİ UZATTI. ALTINORDU BELEDİYESİNCE HAZIRLANAN VE İÇERİSİNDE KIŞ MEVSİMİ DE DİKKATE ALINARAK EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN BATTANİYE, GIDA VE HİJYEN MALZEMELERİNİN BULUNDUĞU BİR TIR DOLUSU YARDIM MALZEMESİ, İZMİRLİ VATANDAŞLARA ULAŞTIRILMAK ÜZERE ALTINORDU’DAN UĞURLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ordu’dan İzmir’e tır dolusu yardım
164 views
26 Kasım 2020 - 17:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Altınordu Belediyesi, 30 Ekim tarihinde İzmir’de yaşanan depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere bir tır dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Altınordu Belediyesi, toplumsal ve sosyal olaylarda gösterdiği duyarlılık ve farkındalık çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz aylarda Giresun’un Dereli ilçesinde yaşanan sel afetinin yaralarının sarılması amacıyla ekip ve ekipmanlarıyla Dereli halkı ile dayanışma gösteren Altınordu Belediyesi, bu defa da İzmirli depremzede vatandaşlara yardım elini uzattı. Altınordu Belediyesince hazırlanan ve içerisinde kış mevsimi de dikkate alınarak en çok ihtiyaç duyulan battaniye, gıda ve hijyen malzemelerinin bulunduğu bir tır dolusu yardım malzemesi, İzmirli vatandaşlara ulaştırılmak üzere Altınordu’dan uğurlandı.

Yardım tırının uğurlanmasında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralıların ise sağlıklarına kavuşması için şifa diledi. Türk toplumunun, medeniyet olarak acıların paylaştıkça azaldığına inanan bir geleneğe sahip olduklarına dikkat çeken Başkan Tören, “Dolayısıyla bu tür doğal afetlerde olaylarda bugüne kadar Altınordu Belediyemiz, Ordu ilimiz bütün kurum ve kuruluşlarıyla bu tür sosyal hadiselere hiçbir dönem kayıtsız kalmamıştır. Depremin hemen akabinde tüm Türkiye ile birlikte biz de o günlerde yine İzmir’de olup, vatandaşlarımızın yanındaydık. O günlerde enkaz altından kurtarılan İdil, Elif, Ayda hepimizin evladı olmuştu. Oradaki her bir kaybımız ülkemizin ortak cenazesi olmuştur. Oradaki yaralılarımızın kurtarılması hepimizin umudu hepimizin duası hepimizin sevinci olmuştu” şeklinde konuştu.

Belediye olarak İzmir’e ve İzmirli vatandaşlara kış aylarında en çok ihtiyaç duyulan malzemeleri ulaştırmak için tırın yola çıktığına değinen Tören, “Biz biriz tek yüreğiz. Yüreğimizin kardeşlerimizin yüreğine aslında manevi bir sıcaklık olacağına daha fazla inanıyoruz. Hayatlarını kaybeden ailelerin acılarını dindirmek çok kolay değil ama bizler biliyoruz ki, her giden can bir eksiklik bir burukluk bıraktı hepimizde. Dolayısıyla ne yapılırsa yapılsın yüreklerdeki boşluk dolmayacak, hüzünler dinmeyecek ama kardeşlik elimiz dostluk köprümüz ve gönlümüz onların bu eksikliğini tamamlamaya bir nebzede olsa yetecektir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin, yardım kampanyasına destek verdiklerine de dikkat çeken Başkan Tören, “Tırımızla ilgili hazırlıklarımızı duyunca ilgili birimlerimize ulaşarak onlar da İzmirli vatandaşlarımız için kendi imkanlarıyla bir yardım kampanyası ve çalışması başlatmışlar. Onu da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bize emanet ettiler. Ben bu kardeşlerimin bu duyarlılığına bu kadirşinaslığına bu sosyal sorumluluk bilincine teşekkür ediyorum. Emin olsunlar emanetleri ihtiyaç sahiplerine maksadı doğrultusunda ulaştırılacaktır” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.