Ordu Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Taze fındık 25 lira

KARADENİZ SAHİL YOLU ORDU-SAMSUN İSTİKAMETİNDE YAŞ FINDIK SATIŞI YAPAN CAFER AKTAŞ, YAKLAŞIK 15 GÜNDÜR SATIŞ YAPTIKLARINI VE İNSANLARIN YAŞ FINDIĞA DA RAĞBET GÖSTERDİKLERİNİ SÖYLEDİ. AKTAŞ, “GENELDE TURİSTLER, GURBETÇİLER VE KİMİ ZAMAN UZUN YOL ŞOFÖRLERİ TERCİH EDİYOR. SATIŞLARIMIZ GAYET İYİ, ZATEN ÇOK SAYIDA ARKADAŞIMIZ YOL BOYUNCA SATIŞLARINI SÜRDÜRÜYOR. GENELDE FINDIK KURUTULMUŞ OLARAK TÜKETİLSE DE YAŞ OLARAK TÜKETEN SAYISI DA OLDUKÇA FAZLA. FINDIK ALAN VATANDAŞLARIMIZ GENELDE EN AZ 3 KİLO FINDIK SATIN ALIYOR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Taze fındık 25 lira
99 views
11 Ağustos 2020 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu’da bahçelerde fındık hasadı sürerken, Karadeniz Sahil Yolu kenarına kurulan tezgahlarda yaş fındık satışı da sürüyor.

Karadeniz Bölgesi’nin en önemli geçim kaynakları arasında yer alan fındık, resmi olarak 7 Ağustos tarihinde hasat edilmeye başlandı. Ordu’da fındık hasat sezonu öncesinde ve devamında bazı üreticiler, topladıkları yaş fındığı yol kenarında kurdukları tezgahlarda, kabuklu fındığı 15, ayıklanmış fındığı ise kilogramını 25 liradan satışa sunuyor. Dalından toplanan fındıklar, genellikle gurbetçiler, turistler ve uzun yol seyahati yapanlar tarafından satın alınıyor.

Karadeniz Sahil Yolu Ordu-Samsun istikametinde yaş fındık satışı yapan Cafer Aktaş, yaklaşık 15 gündür satış yaptıklarını ve insanların yaş fındığa da rağbet gösterdiklerini söyledi. Aktaş, “Genelde turistler, gurbetçiler ve kimi zaman uzun yol şoförleri tercih ediyor. satışlarımız gayet iyi, zaten çok sayıda arkadaşımız yol boyunca satışlarını sürdürüyor. Genelde fındık kurutulmuş olarak tüketilse de yaş olarak tüketen sayısı da oldukça fazla. Fındık alan vatandaşlarımız genelde en az 3 kilo fındık satın alıyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.